«Укрзалізниця» купує російські деталі з переплатою у п’ять разів

У вересні 2018 року Філія “Центр забезпечення виробництва” ПАТ “Українська залізниця” провела тендер, у якому прийняли участь два учасники – ТОВ “Електротех” та ТОВ “НТП “Трансінвест”, щодо закупівлі локомотивних...

У вересні 2018 року Філія “Центр забезпечення виробництва” ПАТ “Українська залізниця” провела тендер, у якому прийняли участь два учасники – ТОВ “Електротех” та ТОВ “НТП “Трансінвест”, щодо закупівлі локомотивних швидкостемірів та деталей до них на загальну вартість 25,5 млн. грн.

Обидві фірми подали ідентичні довідки і листи погодження та мали пропозицію продукції одного виробника – ВАТ “Электромеханика”.

“Аналіз цін продемонстрував, що вартість продукції досить суттєво відрізняється від ціни на ці товари в Росії. Так швидкосетмір 3СЛ2М залізниця купувала по 86 тис грн. Тоді як в Росії він в роздріб коштує 38 тис рублів (близько 17 тис грн.)”, –  наголосили журналісти, додавши, що таким чином “Укрзалізниця” закупила деталі майже у 5 разів дорожче, ніж їх продає виробник.

Наразі на території Україні не виготовляють локомотивні швидкостеміри і запчастини до них, оскільки для цього потрібно пройти певну тривалу процедуру погодження виробництва і допуску до застосування.

ТОВ “НТП “Трансінвест” було зареєстроване у Києві 2014 року, яку зареєстрував Максим Ковальчук, мешканець окупованого Криму. За місцем реєстрації знайти ТОВку неможливо: в документах вказано тільки номер чотирьохповерхової адмінспоруди – вул. Пріорська, 21.

У листопаді 2018 року “ЦЗВ” замовив фірмі запчастини до дизелів тепловозів за 4,26 млн грн. і компанії були поставлені запчастини  виробництва російського ВАТ “Коломенський завод”.

“Згідно укладеного договору ціна однієї форсунки дизеля Д-49 становила  10 800 грн. В Україні такі форсунки продають по 1800 грн”, – наголошують на виробництві.

2018 року “Укрзалізниця” придбала на 50 млн. грн.російського проводу, єдиними допущеними учасниками стали ТОВ “Техелектропром” та ТОВ “Еней”. Обидвоє пропонували продукцію від ТОВ “ЗМИ-Профит” з міста Магнітогорськ, з мінімальною різницею цін.

Компанія закупила на 120 млн. грн. російського дроту у ТОВ “Інтеркабель-Київ”, а також в тендерних вимогах замовник вказав, що постачальник має поставити продукцію протягом одного місяця від отримання заявки.

У результаті таких вимог на тендер прийшли лишень 2 учасники – ТОВ “Техелектропром” та ТОВ “Інтеркабель Київ”, яке і виграло закупівлю. Обидва учасники пропонували дроти від АО “Росскат” з міста Нєфтєгорск.

Наразі НАБУ розслідує справу щодо закупівлі кабельно-провідникової продукції російського походження за 950 млн грн у трьох інших фірм: ТОВ “Техелетропром”, ТОВ “Еней” та ТОВ “Інтеркабель Київ”.

Детективи мають підозру, що переплата склала близько 225 млн грн, крім іншого “УЗ” купувала і російські реле, генератори, російські редуктори і багато іншого.

Статистика показує, що тільки за 2017 році в Україну імпортували з Росії обладнання і запчастини для залізниці на суму $82 млн дол.

Материалы по теме: