«Укртрансгаз» викинув Ахметова і Коломойського з газових тендерів на 2,3 мільярди через «uaAA-» у рейтингу ПУМБу і «Південного»

Філія «Оператор газотранспортної системи України» АТ «Укртрансгаз» 3 серпня відхилила пропозиції компаній «ДТЕК трейдінг» і «Укрнафтобуріння» з двох тендерів на постачання природного газу для виробничо-технологічних потреб на загальну суму 2,30 млрд...

Філія «Оператор газотранспортної системи України» АТ «Укртрансгаз» 3 серпня відхилила пропозиції компаній «ДТЕК трейдінг» і «Укрнафтобуріння» з двох тендерів на постачання природного газу для виробничо-технологічних потреб на загальну суму 2,30 млрд грн.

Компанії оскаржили їхнє відхилення в АМКУ, розгляд скарги ДТЕКу вже почався 27 серпня і продовжиться29 серпня разом зі скаргою «Укрнафтобуріння», повідомила держуповноважена Агія Загребельська.

ДТЕКу і «Укрнафтобурінню» висунуті однакові претензії. «Укртрансгаз» вважає, що компанії подали банківські гарантії відповідно ПУМБ та «Південного», які не відповідають вимогам тендерної документації. Газовики вимагали, аби гарантії були надані банками з довгостроковими кредитними рейтингами за національною школю не нижче «uaAA». Вказані банки мають рейтинг «uaAA-».

На думку скаржників, додаткове позначення «мінус» є проміжною категорією відносно основних категорій і не змінює основну категорію рейтингу. Крім того, скаржники вказали, що на сайті «Уктрансгазу» оприлюднено орієнтовний перелік надійних вітчизняних банків , в якому ПУМБ і «Південний» віднесені до числа високонадійних комерційних банків.

Відмітимо, що вказані банки пов’язані з власниками учасників тендеру.

ПУМБ і «ДТЕК трейдінг» належить Рінату Ахметову. Основними власниками «Укрнафтобуріння» є Ігор Коломойському, Віталій Хомутиннік та Павло Фукс. У свою чергу «Укртатнафта» Ігоря Коломойського після втрати олігархом «Приватбанку» перевела свої рахунки у банк «Південний», який також обслуговує нардепа від БПП Олександра Грановського.

Ахметову належить ПрАТ «Нафтогазвидобування» – найбільший приватний добувник газу України (1,65 млрд кубометрів на рік) і другий взагалі після групи «Нафтогаз», «Укрнафтобуріння» 0,39 млрд кубометрів) – на четвертому місці в рейтингу. Цих обсягів достатньо аби виконати поставки «Укртрансгазу», який на кожному тендері замовляє по 134 млн кубометрів з поставкою впродовж року.

Фірми Ахметова і Коломойського вже намагались торік виграти торги «Укртрансгазу» на поставку , однак тоді вони програли цінові торги.

На цьогорічних тендерах конкурентами були «Нафтогаз Україна», а також «LLC Trafigura Ukraine» та ТОВ «Еру Трейдінг», які почали активну участь в державних закупівлях України під час правління Андрія Коболєва в «Нафтогазі» і вже отримували підряди на поставки технологічного газу.

Наші Гроші

Материалы по теме:

 • Украина может остаться без крупной госкомпании: в чем опасность

  В рамках процесса по либерализации отечественного газового рынка НАК “Нафтогаз Украины” утратит большинство функций, которые присущи этой компании сегодня. В связи с этим может возникнуть вопрос о самом существовании...
 • Железорудный закон олигархии

  Государственная фискальная служба в упор не замечает схем по занижению цены экспортируемого из Украины железорудного сырья на более чем полмиллиарда долларов в год. Об этом свидетельствуют результаты исследования “Перемещение...
 • Как расправляются в “Метинвесте”

  Проработавший 26 лет на СевГОКе машинист тепловоза рассказал, как “Метинвест” нарушает требования безопасности труда на своих предприятиях и наносит вред окружающей среде. С 1992 года Валерий Завертайло проработал на...
 • Трое в лодке и Ахметов за бортом

  В среду днем лидер партии «За життя» Вадим Рабинович на своей фб-странице выступил с заявлением, в рамках которого призвал всех игроков условно «оппозиционного поля» к объединению усилий «во имя спасения Украины»....