Україна відмовилась підписувати «формулу Штайнмайєра»

Повноважний представник РФ в ТКГ Борис Гризлов заявив, що українські представники відмовились підписати “формулу Штайнмаєра”. Про це заявив за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи у середу, 18 вересня. “Головний підсумок зустрічі...

Повноважний представник РФ в ТКГ Борис Гризлов заявив, що українські представники відмовились підписати “формулу Штайнмаєра”.

Про це заявив за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи у середу, 18 вересня.

“Головний підсумок зустрічі контактної групи: представники Києва відмовилися підписати” формулу Штайнмайера “, тобто відмовилися погодити порядок правового і фактичного закріплення особливого статусу Донбасу. Це той самий документ, який був узгоджений 11 вересня політичними радниками лідерів країн “нормандської четвірки” і запропонований контактній групі для підписання”, – заявив він.

Представник наголосив, що своєю відмовою “Київ зірвав і ухвалення рішення про розведення сил в Петровському і Золотому, оскільки питання безпеки повинні бути синхронізовані з політичними питаннями”.

“Такими діями Київ поставив під загрозу саміт “нормандської четвірки”, оскільки умовою проведення саміту було наявність успішного результату за цими двома напрямками”, – каже Гризлов.

“Формула Штайнмайєра” – це запропонований 2016 року тодішнім головою міністерства зовнішніх справ Франк-Вальтер Штайнмайєром варіант реалізації Мінських угод, головним пунктом якої є надання “особливого статусу Донбасу через чесні, демократичні вибори відповідно до стандартів ОБСЄ”.

У Кремлі своєю чергою неодноразово зазначали, що узгодження “формули Штайнмаєра” є умовою зустрічі лідерів України, Росії, Німеччини та Франції.

Материалы по теме: