Україна розповіла в ОБСЄ, як Росія видає сербського бойовика за журналіста

Про це розповів заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський. Делегація України на засіданні Форуму ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки розповіла, як сербський снайпер Беріч,...

Про це розповів заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський.

Делегація України на засіданні Форуму ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки розповіла, як сербський снайпер Беріч, що воював на Донбасі проти наших військ, став “журналістом”, акредитованим при МЗС РФ.

Уродженець Сербії Деян Беріч (позивний “Декі”) з 2014 року перебував у складі російських окупаційних військ під час анексії Криму. З грудня 2018 року Беріч позиціонує себе як нібито журналіст одного маловідомого російського інтернет-видання, перебуваючи при цьому на офіційних брифінгах МЗС РФ.

“Ми зреагували на інформацію російської делегації про такого собі “сербського журналіста” Деяна Беріча. Усім делегаціям країн-учасниць ми детально, з демонстрацією слайдів, пояснили – що це за особа. Котра в жодному разі не представляє Сербію, як і не є журналістом. Він – військовий злочинець та вбивця, якого допускають на брифінги в МЗС РФ як нібито “іноземного журналіста” з метою продукування пропагандистських запитань і коментарів для дискредитації України, і ЗСУ зокрема”, – розповідає Лоссовський.

Він додав, що присутні на засіданні ознайомилися з “бойовим шляхом” найманця із Сербії у складі російських окупаційних сил на Донбасі.

“На засіданні представник делегації Сербії зацікавився цим випадком. Він наголосив, що кримінальний кодекс Сербії передбачає великий тюремний термін за участь у війні чи збройному конфлікті за кордоном, як і ще більший строк – за організацію участі (інших осіб — ред.) у війні чи збройному конфлікті в іншій країні, під що саме і підпадає Деян Беріч. На прохання сербського представника ми передали йому всю наявну в нас інформацію з цього приводу”, – зазначив український дипломат.

Він уточнив, що раніше у ході засідань Форуму російська делегація наводила цитати “сербського журналіста” Деяна Беріча на підтримку своїх абсурдних тверджень про нібито обстріли українським військовими мирних міст на Донбасі.

Материалы по теме: