У Збройних силах України може з’явитися новий рід військ

Якщо буде створено окремий рід військ – медичний, туди увійдуть близько 25 тисяч військовослужбовців У Збройних силах України хочуть створити окремий рід військ – медичний, за прикладом Бундесверу у...

Якщо буде створено окремий рід військ – медичний, туди увійдуть близько 25 тисяч військовослужбовців

У Збройних силах України хочуть створити окремий рід військ – медичний, за прикладом Бундесверу у Німеччині.

Про це заявив начальник Головного військово-медичного управління – начальник медичної служби ЗСУ України – полковник медичної служби Ігор Хоменко.

За його словами, за принцип реформування взято медичну службу збройних сил ФРН – Бундесверу.

«Ми вивчили більшість систем союзників, але на поточному етапі та на перспективу для нас найбільш короткий шлях – це, дійсно, система Бундесверу, яка була обрана у співпраці з іноземними радниками», – розповів Хоменко.

«Українська система не буде на 100 відсотків копіювати німецьку, але використає її основні принципи: єдиний орган управління медичним забезпеченням, єдина вертикаль підпорядкування, медики будуть відповідати за медичне забезпечення, від них відійдуть невластиві їм функції», – зазначив полковник.

Хоменко повідомив, що зараз медиків Збройних сил понад 20 тисяч осіб. Якщо буде створено окремий рід військ – медичний, туди увійдуть близько 25 тисяч військовослужбовців.

Реформу медичної служби, зокрема, щодо створення окремого роду військ, планують провести до 2021 року.

glavcom.ua

Материалы по теме: