У Раді заблокували проект закону який передбачає до 10 років за незаконне збагачення.

Комітет з питань правового забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради не підписав президентський законопроект щодо відповідальності за незаконне збагачення. Голова комітету Андрій Кожем’якін заявив, що на засіданні 5 червня було...

Комітет з питань правового забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради не підписав президентський законопроект щодо відповідальності за незаконне збагачення.

Голова комітету Андрій Кожем’якін заявив, що на засіданні 5 червня було вирішено рекомендувати не включати до порядку денного 10 сесії Верховної Ради законопроект №10358 щодо відповідальності за незаконне збагачення.

Законопроект передбачає покарання від 5 до 10 років в’язниці для чиновників, у яких буде знайдено активи, які перевищують їхні доходи на 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (204 тис. грн).

Також законопроект передбачає зворотну дію – під нього підпадатимуть незаконно отримані статки протягом трьох років до набуття чинності нових норм, якщо різниця між вартістю активів і доходами чиновника в 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних громадян (майже 1 млн грн).

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення. У зв’язку з рішенням Конституційного суду, НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура, закрили всі кримінальні справи, які підпадають під статтю про незаконне збагачення. Підозрюваними в справах про незаконне збагачення

Материалы по теме: