У Каннах показали фільм про кримських татар «Додому»

Про це повідомляє прес-служба Держкіно. Відбулася прем’єра дебютної повнометражної стрічки на Каннському кінофестивалі кримськотатарського режисера Нарімана Алієва «Додому»,  яка представляє Україну в програмі «Особливий погляд». «Дякую організаторам Каннського кінофестивалю за...

Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

Відбулася прем’єра дебютної повнометражної стрічки на Каннському кінофестивалі кримськотатарського режисера Нарімана Алієва «Додому»,  яка представляє Україну в програмі «Особливий погляд».

«Дякую організаторам Каннського кінофестивалю за можливість показати свій фільм у програмі «Особливий погляд». Я навіть уявити не міг, що мою картину будуть показувати в Каннах, і я щасливий, що тут, у залі Дебюссі, звучатиме моя рідна кримськотатарська мова. Мені болить те, що зараз відбувається в Криму, я не можу мовчати про Олега Сенцова і про всіх кримських татар та українців, ув’язнених в Росії через те, що вони борються за збереження своєї нації. Дякую всім за підтримку!» – під час промови сказав режисер стрічки.

Фільм також отримав промо-підтримку від Держагентства України з питань кіно.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко говорить, що це один із перших фільмів, знятих в основному кримськотатарською мовою, і вони з командою зробило все для того, щоб достойно представити стрічку в Каннах.

Продюсер стрічки Володимир Яценко подякував відбірковій комісії  за шанс розповісти історію кримських татар, які мають лише одну батьківщину – Крим – і яку за останні 80 років вони втрачали двічі (у 1944 році і п’ять років тому).

Сюжет фільму розповідає історію кримського татарина Мустафи, його сини поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Материалы по теме:

  • «Одесити на Донбасі»: прем’єра фільму

    6 листопада о 15.00, в кінотеатрі «Планета кіно» (ТРЦ «БЛОКБАСТЕР» Адреса: м. Київ, проспект С. Бандери, 34В) відбудеться прес-конференція, присвячена прем’єрі документального фільму «Одесити на Донбасі». У прес-конференції братимуть...