У Кабміні пояснили, як заробітчанам отримати субсидію

Кабінет міністрів пропонує безробітним українцям, які не стоять на обліку в центрі зайнятості, декларувати отримані за кордоном доходи і сплачувати страхові внески в Пенсійний фонд. Ці внески дозволять заробітчанам...

Кабінет міністрів пропонує безробітним українцям, які не стоять на обліку в центрі зайнятості, декларувати отримані за кордоном доходи і сплачувати страхові внески в Пенсійний фонд.

Ці внески дозволять заробітчанам отримувати державну субсидію, повідомляє у Facebook “Урядовий портал”.

Інакше органи соціального захисту автоматично рахуватимуть таким людям працездатного віку дохід у 3 прожиткові мінімуми – 5286 грн – в тому випадку, якщо вони мають намір користуватися соцдопомогою.

Також необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за 3 місяці в розмірі, не меншому за мінімальний.

За даними Міжнародної організації праці, 47,9% заробітчан працюють без дозволу. Трудові мігранти не платять податки і позбавляються права отримувати пенсію. Також вони не можуть претендувати на гарантований пакет соціальної допомоги.

Демографи оцінюють кількість заробітчан у 1,5-2 млн осіб. При цьому міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що тільки за 2017 рік країну покинули понад мільйон громадян.

gazeta.ua

Материалы по теме: