Турки виграли у тестя Насірова і донецьких 2 мільярди на полтавську трасу

Служба автомобільних доріг у Полтавській області 10 травня за результатами тендерів замовила фірмі «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті» (Туреччина) реконструкцію автодороги державного значення Н-31 Дніпро...

Служба автомобільних доріг у Полтавській області 10 травня за результатами тендерів замовила фірмі «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті» (Туреччина) реконструкцію автодороги державного значення Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка за 2,13 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2019 року трасу відремонтують на семи ділянках загальною довжиною 24 км.

За підсумковою відомістю ресурсів найбільшого тендеру, бетон В35 М450 20-40 мм замовили по 1 800 грн./куб. м (тут і далі тендерні ціни вказано без ПДВ і доставки).

Улітку 2017 року на виграному іншою фірмою тендері Полтавської САД щодо розв’язки і шляхопроводу на цій самій дорозі він коштував на 5% дешевше – 1 714 грн./куб. м.

Асфальтобетон пористий крупнозернистий марки 1 коштує 1 615 грн./т, а щільний дрібнозернистий типу Б марки 1 – 1 835 грн./т, що загалом відповідає іншим тендерам.

В усіх договорах на заробітну плату і прибуток відведено менше ніж по 1%.

Сума угод на 8% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 2,31 млрд грн.

«Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi Anonim Sirketi» є материнською компанією українського ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Його власниками є Онур Четінджевіз, Ісхан Четінджевіз з Туреччини та львів’янин Олег Фаріон. Останній з 2011 року керує ПП «Глоріо» Олени Караахметоглу, яке управляє рестораном у Брюховичах.

Нині конкурентами були ТОВ «Альтіс-Констракшн» і ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком». По одній з шести ділянок «Альтком» пропонував на 10 тис грн. нижчу від «Онура» ціну, однак його відхилили через неподаний кошторис.

Суперники безуспішно оскаржували в АМКУ визначення «Онуру» переможцем (докладніше у статті «Онур» пропетляв між «Прозорро» і законом»).

«Альтіс-Констракшн» входить у корпорацію «Альтіс-Холдинг» Олександра Глімбовського – тестя Романа Насірова, який з 2015 року очолював ДФС України. Значних підрядів в системі «Укравтодору» фірма в останні роки не мала, отримуючи держпідряди здебільшого в системі аеропортів. Наприклад, торік «Альтіс-Констракшн» виграв 1,05 млрд грн. на реконструкцію перону в аеропорту «Бориспіль», обійшовши на торгах саме «Онур».

«Альтком» належить голландській фірмі «Альтком Б.В.» компанії «Altcom Global N.V.» з Нідерландів і донецького ТОВ «Фінансово-промислова група «Альтком» Олександра Тісленка і Сергія Павлічєва. Основні тендерні перемоги групи «Альтком» припали на період, коли підготовку до Євро-2012 курував віце-прем’єр Борис Колесніков.

Наші Гроші

Материалы по теме: