Трамп вперше зустрінеться з Зеленським 25 вересня

Президент США Дональд Трамп вперше зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським 25 вересня у межах Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку. Про це повідомив високопоставлений представник адміністрації президента США, передає «Радіо Свобода»....

Президент США Дональд Трамп вперше зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським 25 вересня у межах Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку.
Про це повідомив високопоставлений представник адміністрації президента США, передає «Радіо Свобода».

Видання «Дзеркало Тижня» з посиланням на джерело у дипломатичних колах повідомило, що запланована тривалість зустрічі — 45 хвилин.

«Проте зустріч може тривати і довше», — зазначив співрозмовник видання. За його словами, серед питань, які будуть обговорювати український та американський лідери — ситуація на Донбасі та залучення американських інвестицій в українську економіку.

Представник Білого дому повідомив, що під час зустрічі президенти поговорять про двостороннє співробітництво в галузі енергетики та торгівлі й реформу української економіки. Також Трамп хоче обговорити питання «спроб Китаю викрасти інтелектуальну власність» в Україні.

В Офісі президента України раніше підтвердили, що 23–26 вересня Зеленський здійснить робочий візит до США для участі у 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. Там він виступить з промовою під час загальних дебатів сесії Генасамблеї ООН, а також візьме участь у саміті щодо Цілей сталого розвитку. Крім зустрічі з Трампом, у Зеленського заплановані зустрічі з лідерами української громади США, керівниками єврейських організацій США та представниками американських ділових кіл.

Нагадаємо, що 1 вересня Володимир Зеленський зустрівся з віцепрезидентом США Майком Пенсом у Варшаві під час заходів, присвячених 80-им роковинам з початку Другої світової війни. Очікувалося, що у заходах також візьме участь Дональд Трамп і тоді мала відбутися перша зустріч із Зеленським. Однак Трамп скасував свій візит через наближення до США урагану «Доріан»

Зараз у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського щодо розслідування стосовно сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена, який є одним з його головних суперників на майбутніх президентських виборах.

hromadske.ua

Материалы по теме: