“Томос вже є”: у Київському патріархаті розкрили правду про автокефалію

В УПЦ КП попросили бути трохи стриманішими в очікуванні хороших новин Рішення про надання Україні томосу буде скоріше за все прийнято 10 жовтня – після того, як про своє...

В УПЦ КП попросили бути трохи стриманішими в очікуванні хороших новин

Рішення про надання Україні томосу буде скоріше за все прийнято 10 жовтня – після того, як про своє перебування на українській території розкажуть екзархи Вселенського Патріарха.

Про те що, представники Константинополя відбули з України до Стамбула напередодні у вівторок 9 жовтня, повідомив голова інформаційного управління УПЦ КП Євстратій Зоря, пише НАРОДНА ПРАВДА.

“Лише сьогодні (09.10) Екзархи Вселенського Патріарха відбули з Києва до Стамбула. Завтра (10.10) звітуватимуть, лише після цього можливе обговорення питання Томосу. Тому повідомлення, ніби «Томос вже є» – не відповідають дійсності, а інформаційно – шкідливі, бо після хвилі «перемоги» піде хвиля «зради», коли виявиться, що питання Синод ще не обговорив”, – повідомив Зоря у Facebook.

“Боролися за автокефалію 100 років – тож можемо ще трохи побути стриманими!”, – додав представник Київського патріархату.

Також з приводу отримання томосу висловився і представник Адміністрації Петра Порошенка – директор Національного інституту стратегічних досліджень при президенті України Ростислав Павленко.

“Єдиним надійним джерелом інформації щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні є офіційні повідомлення Вселенського Патріархату. Жодні інші джерела чи «джерела», за якими абревіатурами б вони не подавались – інформації не мають, і відтак не можуть повідомити. Не ведіться. Не створюйте очікувань і розчарувань. Зберігаймо спокій. Залишилось недовго”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, що напередодні представник РПЦ у США митрополит Іларіон назвав надання томосу Україні політичним процесом та тим, що суперечить церковним канонам.

Нагадаємо, в Константинополі розкрили архівні дані і пояснили, чому Україна має право на отримання Томосу. Як виявилося, Вселенський патріархат не передавав Київську митрополію Російській православній церкві.

За словами предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарета, як тільки Константинополь ухвалить рішення про надання Україні автокефалії, буде обрано предстоятеля єдиної української помісної Церкви.

narodna-pravda.ua

Материалы по теме: