Суддя Підберезний став жертвою незаконної провокації Холодницького – адвокати

В ІА «Інтерфакс» відбулася прес-конференція адвокатів голови Кіровського районного суду міста Дніпра, судді Геннадія Підберезного, якого підозрюють у спробі дачі хабара голові САП Назару Холодницкому. Головним меседжем виступу адвокатів...

В ІА «Інтерфакс» відбулася прес-конференція адвокатів голови Кіровського районного суду міста Дніпра, судді Геннадія Підберезного, якого підозрюють у спробі дачі хабара голові САП Назару Холодницкому. Головним меседжем виступу адвокатів Підберезного став заклик до НАБУ і ГПУ внести до ЄРДР заяву щодо провокації злочину, яку вчинив Холодницький по відношенню до їх клієнта.

На початку свого виступу, адвокат Таміла Ульянова  наголосила, що дана прес-конференція – не спосіб довести невинуватість судді Підберезного, і що це буде робитись виключно в суді, натомість в такий публічний спосіб адвокати намагаються змусити правоохоронні органи виконувати закон.

Нагадаємо, що 21 вересня 2017 року, ЗМІ повідомили про затримання СБУ судді Генадія Підберезного під час спроби дати хабара Назару Холодницькому у розмірі 50 тисяч доларів США. Начебто це була перша частина грошей за закриття справи відносно бувших підлеглих Підберезного, суддів Кіровського районного суду м. Дніпра.

Звертаючи увагу ЗМІ на дивні обставини цієї справи, Таміла Ульянова поставила наступні питання, які викликають сумніви у законності відкриття справи проти Підберезного.

Зокрема, як і на яких підставах суддя районного суду, взагалі,  міг тричі за короткий термін потрапити на прийом до голови САП у неприйомні дні, будучи з ним не знайомий?

І головне — як міг суддя пройти з повною торбою грошей до будівлі ГПУ, коли там ретельно перевіряють вміст сумок, і навіть кишень, і чому вирішив давати хабара особисто, в кабінеті прокурора, коли є безліч більш зручних способів?

Ці незручні питання мають зрозуміле пояснення, які журналістам виклав адвокат  Володимир Тимошенко.

«Диявол, як завжди, криється в дрібницях, — розпочав свій виступ адвокат. Суддя Підберезний дійсно був тричі на прийомі у Холодницького. Але як розвивались події? Спочатку Холодницький повідомив, що йому пропонували хабара у розмірі 300 тисяч. доларів. Потім ця сума зменшилась втричі – до 100 тисяч.  Чому такі зміни? Насправді, Холодницький сам запрошував Підберезного у свій кабінет, і запропонував йому за 300 тисяч доларів закрити справу проти бувших суддів. Почувши таку пропозицію, Підберезний не до кінця розумів, якого роду це провокація та яку мету переслідує САП по відношенню до нього. Ніякого особистого інтересу в цьому підкупі у судді не було. Розуміючи що справа нечиста, 19 вересня, за два дні до затримання, Підберезний пише заяву до ГПУ про те, що Холодницький вимагає у нього хабара. Але ніякої реакції від ГПУ не було. Натомість, під час останньої зустрічі, 21 вересня Підберезного затримують в кабінеті Холодницького», — розповів адвокат Тимошенко.

Той самий конверт із заявою про злочин Холодницького

«За нашими даними, ГПУ замість того, щоб протягом 24 годин відкрити справу за ст. 370 та внести заяву до ЄРДР, знищило заяву Підберезного. Але в нас залишився неспростовний доказ того, що наш клієнт завчасно повідомив ГПУ про провокацію по відношенню до нього зі сторони Холодницького. Це – конверт із штампом 20 вересня на адресу ГПУ, яким була відправлена заява Підберезного! Отже, наш клієнт став жертвою провокації злочину, у якому не брав і не хотів брати участь», — підкреслив В. Тимошенко.

Адвокат також звернув увагу на те, що Європейський суд з прав людини визнав неприпустимими докази, зібрані на підставі провокації. Нема такого закону і в Україні.

«Ми описали всі ці обставини і направили заяву до НАБУ, СБУ про кримінальний злочин за ст. 370 — провокація одержання неправомірної вигоди, а також завідомо неправдиве повідомлення про злочин. НАБУ і СБУ відповіли, що не побачили складу злочину і передали матеріали до Генпрокуратури, яка, у свою чергу, надала аналогічну відповідь. Також за формальними підставами у відкритті провадження по цій справі нам відмовив і Печерський суд. Але це є грубим порушенням кримінально-процесуального права — законодавство не передбачає відмови внесення інформації про злочин до ЄРДР», – повідомив захисник.

Сторона захисту судді  Геннадія Підберезного наголосила, що звернення до ЗМІ — єдина можливість привернути увагу суспільства до цієї справи, та змусити правоохоронні органи виконувати закон.

Материалы по теме: