Суд зняв із Романа Насірова відповідальність за участь в «газовій схемі» Онищенка

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адмінсуду Києва, яким відповідальність за надання розтермінування сум платежів з рентної плати компаніям Олександра Онищенка фактично перекладається з екс-голови Державної...

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адмінсуду Києва, яким відповідальність за надання розтермінування сум платежів з рентної плати компаніям Олександра Онищенка фактично перекладається з екс-голови Державної фіскальної служби Романа Насірова на керівників місцевих податкових інспекцій.

Як повідомляють «Наші гроші», відповідне рішення 24 червня ухвалила трійка суддів апеляційного суду у складі Андрій Парінов (головуючий), Олександр Беспалов, Наталія Літвіна.

Рішення Окружного адмінсуду у листопаді 2017 року прийняла трійка суддів у складі Євгеній Аблов (головуючий), Павло Григоровича, Ігор Смолій. Справа була розподілена на цю трійку з порушеннями.

Судді вирішили, що Насіров мав повноваження приймати рішення про розтермінування сум платежів з рентної плати податкового боргу фірмам без обмежень у сумі та в межах одного бюджетного року. При цьому, вважає суд, він не повинен був аналізувати фінансовий стан цих фірм, яким надавалася таке розтермінування. Також суд встановив, що Насіров не міг відмовити у ньому за наявності позитивного висновку територіальних органів ДФС.

Видання зазначає, що фактично дане рішення і його підтвердження в апеляції дає Роману Насірову можливість перекласти відповідальність за надання розтермінування сум платежів з рентної плати компаніям Онищенка на керівників місцевих держподаткових інспекцій. Сам він у такому разі виступає лише як особа, яка затвердила висновки, надані місцевими Державними податковими інспекціями.

Як інформував ZAXID.NET, Романа Насірова звинувачують у зловживанні владою і службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України) та службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК). За версією слідства, Насіров причетний до так званої «газової схеми Онищенка». На думку детективів НАБУ, впродовж 2015 року він узяв низку безпідставних і незаконних рішень про розтермінування сум платежів з рентної плати за користування надрами для компаній, задіяних у схемі, на загальну суму 2,019 млрд грн.

4 березня Шевченківський райсуд Києва за власною ініціативою зменшив Насірову розмір застави зі 100 млн грн до 36 млн.

Источник: zaxid

Материалы по теме: