Суд надав доступ НАБУ до даних телефону нардепа Онищенка

НАБУ отримало доступ до розмов нардепа за 2015-2016 роки. Солом’янський райсуд Києва надав доступ Національному антикорупційному бюро України до даних з номера мобільного телефону народного депутата Олександра Онищенка. Про...

НАБУ отримало доступ до розмов нардепа за 2015-2016 роки.

Солом’янський райсуд Києва надав доступ Національному антикорупційному бюро України до даних з номера мобільного телефону народного депутата Олександра Онищенка. Про це повідомляє “Судовий репортер” з посиланням на ухвалу суду від 23 серпня.

Як зазначається, йдеться про інформацію за період з 1 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року із зазначенням абонентських номерів, з якими відбувались з’єднання, дати, часу, тривалості кожного з’єднання, місцеперебування абонентів.

“В ході досудового розслідування встановлено, що народний депутат Онищенко у 2015-2016 роках використовував цей номер мобільного телефону, що підтверджується як протоколом його допиту в якості свідка від 22.02.2016, так і документами та речовими доказами, що виявлені 14.07.2016 при обшуку за місцем проживання Онищенка”, – йдеться  в повідомленні.

Так, 11 травня 2018 року проведено допит в якості свідка журналіста Дмитра Гнапа, у ході якого він  повідомив, що наприкінці 2016 року мав декілька зустрічей з Онищенком в країнах Європи з метою проведення інтерв’ю.

“Під час однієї з таких зустрічей, 22.12.2016 року, Онищенко добровільно надав йому можливість ознайомитися та сфотографувати вміст особистого електронного листування з низкою осіб з у програмі “WhatsApp”. Кримінальне провадження № 52016000000000466 зареєстроване 07.12.2016 за ч.4 ст.368 КК”, – наголошується в повідомленні.

Крім того, Гнап добровільно надав детективу НАБУ флеш-накопичувач, на якому містяться аудіо-запис його розмови з Онищенком, а також фотознімки продемонстрованої йому переписки.

Листування стосується, зокрема, обговорення обставин, що можуть свідчити про одержання окремими народними депутатами та іншими вищими посадовими особами держави неправомірної вигоди з метою прийняття рішень.

За версією детективів, вищезгаданий номер мобільного міг використовуватись Онищенком саме для таких розмов і переписки.

Як повідомлялося, 26 липня Національне антикорупційне бюро України завершило досудове розслідування щодо народного депутата Олександра Онищенка, якого підозрюють в організації корупційної схеми з розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ “Укргазвидобування”.

28 лютого детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування в кримінальному провадженні проти двох осіб, яких підозрюють в участі в так званій “газовій схемі” щодо розкрадання природного газу ПАТ Укргазвидобування.

27 квітня САП скерувала до Печерського райсуду Києва обвинувальний акт щодо двох осіб, яких підозрюють в участі в так званій “газовій схемі” щодо розкрадання природного газу ПАТ Укргазвидобування.

Нагадаємо, 5 вересня був затриманий один з ймовірних учасників “газової схеми” щодо розкрадання природного газу ПАТ Укргазвидобування. Згодом, 12 жовтня, детективи Національного антикорупційного бюро України затримали ще одного з ймовірних учасників злочинної організації.

tyzhden.ua

Материалы по теме: