Суд дав «добро» ФОП не платити ЄСВ за місяці, коли він не отримував дохід

Кіровоградський окружний адмінсуд став на бік фізичної особи-підприємця та дозволив їй не сплачувати податкові борги з єдиного соціального внеску за період, напротязі якого ФОП не отримував дохід. ФОП подав...

Кіровоградський окружний адмінсуд став на бік фізичної особи-підприємця та дозволив їй не сплачувати податкові борги з єдиного соціального внеску за період, напротязі якого ФОП не отримував дохід.

ФОП подав до суду на ДФС з метою скасування вимоги про сплату 15,82 тисячі гривень податкового боргу.

«Закон не містить застереження для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, стосовно сплати внеску незалежно від отримання доходу. Внесок нараховується виключно на визначену самостійно суму доходу і обмежений мінімумом і максимумом», — йдеться у рішенні суду.

Кіровоградський суд постановив, що «у фізичної особи-підприємця, яка обрала спрощену систему оподаткування та не отримує дохід.

У 2016 році набули чинності нові правила сплати ЄСВ малими підприємцями ФОПами: цей збір необхідно було сплачувати постійно, навіть у разі, якщо підприємець не здійснював господарської діяльності.

Материалы по теме: