Ставлення до декомунізації залежить від знання минулого України – історик

У кожного регіону України є своя історична пам’ять, в якій комуністична доба займає свій проміжок часу. Таку думку висловив історик Кирило Галушко в ефірі телеканалу ZIK. «Українське суспільство сегментовано,...

У кожного регіону України є своя історична пам’ять, в якій комуністична доба займає свій проміжок часу. Таку думку висловив історик Кирило Галушко в ефірі телеканалу ZIK.

«Українське суспільство сегментовано, ментально, психологічно, регіонально… тобто у кожного регіону є своя історична пам’ять, в якій комуністична доба займає різний час. Це може бути 70 років, може бути 50 років. Тобто це життя трьох поколінь або двох», – зазначив історик.

На його думку, ставлення українців до декомунізації залежить від їхнього знання історії нашої країни.

«Історична глибина у різних регіонах також є різною… Для багатьох людей, які живуть, наприклад, на Сході, викреслити добу радянської влади – це викреслити всю історію. Хоча історики знають, що там було чимало всякого: і було військо Запорізьке, і була Кримськотатарська держава. Тобто ставлення до декомунізації залежить від того, наскільки добре люди знають історію України і не стереотипно живуть», – сказав Галушко.

Материалы по теме: