Стан мого підзахисного стабільно поганий, я б сказав — критичний, — адвокат Едема Бекірова

Кримськотатарського активіста Едема Бекірова обстежили у Республіканській клінічній лікарні ім. М. Семашка в Сімферополі. Наразі його повернули в СІЗО, а 27 серпня планують покласти у стаціонар для ретельнішого обстеження....

Кримськотатарського активіста Едема Бекірова обстежили у Республіканській клінічній лікарні ім. М. Семашка в Сімферополі.

Наразі його повернули в СІЗО, а 27 серпня планують покласти у стаціонар для ретельнішого обстеження. За його результатами має бути скликана лікарська комісія, що визначить, чи може чоловік і далі утримуватися в умовах слідчого ізолятора.

“Учора Едема Бекірова возили лише на консультацію, — каже адвокат Олексій Ладін. — У вівторок планують покласти в неврологічне відділення на 7-8 днів, аби провести детальні обстеження та взяти потрібні аналізи. Зараз стан мого підзахисного — стабільно поганий, я б сказав — критичний. Йому вкрай необхідна медична допомога. Затримка із госпіталізацією пов’язана із вихідними (у лікарні будуть лише чергові лікарі), та з питаннями щодо організації конвою”.

“Батько — боєць, він, як сам казав, “зібрав усі хвороби у кулак і не покажусь слабким”, — розповідає донька активіста Елеонора. — Але у нас з кожним днем згасає надія.

Тато — людина з інвалідністю, без ноги, з відкритою раною. Хворий і прооперований на серце, діабетик. За останній місяць у нього вже двічі защемлювало нерв у спині настільки, що не міг навіть вийти на зустріч з адвокатом. Лише сильні знеболювальні ліки, які ми передали, допомогли згодом піднятись з ліжка. У мене немає ілюзій щодо обстежень у стаціонарі. За 9 місяців батька возили на огляди і здачу аналізів не раз. І що казали опісля? Що він — здоровий! Уявляєте? Навіть зараз мені важко радіти, що нарешті нас почули, і його покладуть у лікарню. Адже це може означати, що його стан настільки критичний, що тягнути далі не можуть”.

Днями Верховний суд Криму відмінив рішення Центрального районного суду Сімферополя про передачу кримінальної справи Едема Бекірова до Красноперекопського суду.

“Понад 8 місяців я слухаю сфабриковану справу проти мене. 8 місяців несправедливості, 8 місяців боротьби зі всіма хворобами, яких ще й додалось за стінами СІЗО. Але любов до Криму, любов до Батьківщини, любов до народу та сім’ї ніколи не дасть мені зробити те, що суперечить моїм принципам та принципам мого народу… Я ні в чому не винен. Їм мене не зламати”, — так написав Едем Бекіров у листі до рідних, вітаючи їх з мусульманським святом Курбан-Байрам.

Материалы по теме: