Соратника Кононенка викликали на допит у НАБУ

НАБУ запросило на допит соратника Ігоря Кононенка, заступника голови фракції «Блок Петра Порошенка», бізнесменів Григорія й Ігоря Суркісів. Бізнесмена та екс-голову правління «Енергомережі» Дмитра Крючкова наразі підозрюють у виведенні...

НАБУ запросило на допит соратника Ігоря Кононенка, заступника голови фракції «Блок Петра Порошенка», бізнесменів Григорія й Ігоря Суркісів.

Бізнесмена та екс-голову правління «Енергомережі» Дмитра Крючкова наразі підозрюють у виведенні близько сотень мільйонів гривень із «Запоріжжяобленерго»

В мережі  раніше було оприлюднили записи розмов Кононенка та Суркісів, на яких обговорюється схема обмиву близко сотень мільйонів гривень із державних обленерго – ці телефонні розмови були верифіковані американськими спеціалістами. Експертиза всіх голосів, які було на записі, дала позитивну оцінку.

Під час спілкування особи, а конкретніше наразі розшукуваний екс-голова правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитро Крючков, бізнес-партнер Петра Порошенка Ігор Кононенко, бізнесмени брати Суркіси та нардеп від «Народного фронту» Ігор Котвіцький – обговорюють незаконні способи взяття та збереження під контролем над обласними енергопостачальними компаніями «Запоріжжяобленерго», «Черкасиобленерго» та «Харківобленерго». Багато чого стосувалося розподілу між учасниками схеми значних сум готівкою.

Бізнесмена та екс-голову правління «Енергомережі» Дмитра Крючкова підозрюють у виведенні сотнів мільйонів гривень із «Запоріжжяобленерго»

Вже неодноразово журналісти навідувались до офісу нардепа Кононенка, адже весь час він не відповіє на дзвінки. Перед ефіром нардеп все ж таки надіслав у редакцію лист, повідомив що зможе дати інтерв’ю лише після виходу розслідування, згодом заявив, що готує позов проти Радіо Свобода до закордонного суду – і геть скасував обіцяне інтерв’ю.

Зверталися також до президента Порошенка, аби він дав відгук причетності його соратника до діяльності компанії ПАТ «Енергомережа» та її очільника Крючкова і звичайно, що він нічого дл цього моменту не зробив.

«З урахуванням відомостей, викладених у розслідуванні, Національним бюро викликано на допит осіб, які згадуються у відповідному сюжеті, у тому числі Кононенка І.В, Суркіса Г.М, Суркіса І.Р», – передають в НАБУ .

Згодом редакція передала записи детективам.

Зараз НАБУ проводить досудове розслідування кримінальних правопорушень, в яких Дмитро Крючков та інші особи заподіяли збитків державним обленерго на суму понад 1,4 мільярда гривень.

Материалы по теме: