«Слуги народу» перепишуть закон про імперативний мандат

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на власне джерело у фракції. Представники парламентської фракції «Слуга народу» доопрацюють закон про імперативний мандат, який раніше зобов’язував нардепів входити у фракції, від...

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на власне джерело у фракції.

Представники парламентської фракції «Слуга народу» доопрацюють закон про імперативний мандат, який раніше зобов’язував нардепів входити у фракції, від яких вони були обрані до Верховної Ради.

Цей законопроект вже був включений до порядку денного сесії, проте нардепи вирішили його виключити через відсутність підтримки мажоритарників.

Законопроєкт зобов’язував народних депутатів входити до фракції, від якої вони пройшли до парламенту. Натомість вихід із фракції передбачав складання депутатського мандату.

“Мова була про №1038, за якою депутат зобов’язується вступати до фракції політпартії, від якої був обраним. Проти цієї норми зауважень не було, якраз мажоритарники з цим погоджуються. Дискусія виникала через формулювання про те, що фракція може вирішити про втрату мандату або про виключення з фракції. Депутати хотіли б прояснити критерії”, – пояснили у фракції.

На думку нардепів, доопрацювання займе вдосталь часу, до того ж, під час удосконалення автори придивлятимуться до  досвіду інших країн.

Материалы по теме: