«Сітки» для підкупу виборців пов’язані з оточенням Порошенка

Журналісти стверджують, що у січні цього року Україну охопили скандали через збір особистих даних виборців на користь чинного глави держави і кандидата в президенти Порошенка. Відповідальність за опитування взяла...

Журналісти стверджують, що у січні цього року Україну охопили скандали через збір особистих даних виборців на користь чинного глави держави і кандидата в президенти Порошенка.

Відповідальність за опитування взяла на себе громадська організація “Інститут розвитку і сприяння демократії”. “Сітка” – це піраміда фінансово вмотивованих агітаторів, які самі голосують за кандидата і залучають до голосування за нього інших виборців на платній основі”, – пояснили розслідувачі. “Сітка”, як технологія підкупу виборців, увійшла ще у 2015 році, у зв’язку з виборами до ВР Сергія Березенка, відомого тісними зв’язками із Порошенком.

Березенко обирався до Ради на чужому окрузі, його упіймали на підкупі, затримавши автівку із його соцугодами з виборцями і 200 тисячами гривень. За даними журналістів, ГО “Інститут розвитку і сприяння демократії” пов’язана із Березенком.

Катерина Поп, керівниця організації, співпрацювала із політтехнологом Дмитром Касьяновим, який керував виборчим штабом Березенка у 2015 році.

“У 2019 році вона працює із Березенком, як із заступником начальника виборчого штабу Порошенка” – зазначають у повідомлені.

ГО “Інститут розвитку і сприяння демократії” має двох засновників – Іван Добровольский, донедавна помічник нардепа від БПП Сергія Олексієва, і Юрій Гойда, у якого є спільна компанія – “Аутсорсинг груп “Посіпаки” – із Марком Адамовським.

Марк Адамовський – племінник мультимільйонера Андрія Адамовського, який раніше працював в бізнесі з Олександром Грановським.

Марк повідомив журналістам, що не має стосунку до ГО Гойди і більше не працює разом із ним, але насправді вони і досі співзасновники ТОВ “Аутсорсинг груп “Посіпаки”.

Також Гойда і Добровольський у грудні минулого року заснували ГО – “Центр демократичного суспільства”, яка отримала право стати офіційним спостерігачем на виборах президента.

“Юридична адреса ГО “Центр демократичного суспільства” – вул. Олевська 3А, кабінет №3. Насправді ж там невеликий родинний ресторан”, – повідомили журналісти.

Крім того журналісти згадують про конфлікт у Сумах, де штаб БПП перевіряла поліція через повідомлення про підкуп виборців. Після цього прокуратура почала кримінальне провадження проти поліцейських через перевищення влади та службових повноважень.

ГО “Солідарність” у червні 2018 році розмістила рекламних бордів президента на 400 тисяч гривень без пояснень про джерела фінансування.

Відзначається, що засновники цієї організації, Андрій Воронков – колишній спостерігач на виборах від нардепа Олеся Довгого, і Сергій Матусов, – помічник Руслана Сольвара, нардепа від БПП.

Раніше міністр МВС Арсен Аваков у ефірі національного телеканалу показав схему підкупу виборців. У її центрі був портрет Березенка.

“Фактично по всій Україні діють три потужні ГО із сотнями або навіть тисячами агітаторів і непрозорим фінансуванням. Ці організації тісно пов’язані із БПП і близькими до президента депутатами”, – підкреслюють журналісти.

Материалы по теме: