Штормове попередження від НБУ

Таку заяву опублікував НБУ у Twitter. 47 годин. Саме стільки часу відділило твердження нового Президента про пріоритетність макростабільності через незалежність НБУ і вихід у публічний простір апологетів олігархічного банкінгу....

Таку заяву опублікував НБУ у Twitter.

У банку повідомили, що над українською фінансовою системою нависла загроза “шторму”.

Лише 47 годин минуло від заяви Зеленського щодо пріоритетності незалежності НБУ і до виходу у публічний простір “апологетів олігархічного банкінгу”.

У заяві спрямовано акцент на тому, що збыльшення тиску на Банк є “не приватною проблемою НБУ, а викликом для добробуту кожного громадянина”.

13 травня НБУ програв апеляцію на рішення Окружного адмінсуду від 2 березня 2018, самец им рішенням і скасовано інспекційну перевірку “Приватбанку” 2016 року, через яку банк визнали неплатоспроможним.

14 травня Володимир Зеленський заявив, що вважає за необхідність забезпечення фінансової стабільності через призму гарантування незалежності Нацбанку.

16 травня Олег Бахматюк заявив, що “Гонтарева завдала шкоди українській економіці більшої, аніж Путін”, а Костянтин Жеваго в свою чергу сказав, що, мовляв, мінфін та НБУ фальшують статистику про ВВП України.

17 травня у Раді зареєстрували постанову про звільнення голови Нацбанку -Якова Смолія.

«Це лише штормове попередження. Справжній шторм накриє всю Україну, якщо проігнорувати ознаки грози, про які вже говорять провідні рейтингові агенції, міжнародні організації, на світовому фінринку», – наголосили у Нацбанку.

Якщо НБУ втратить незалежність, на Україну може чекати:

  • Зростання рівня інфляції.
    • Різкі коливання курсу на валютному ринку.
    • Повернення валютних репресій.
    • Недовіра іноземних партнерів.
  • Зростання безробіття
  • Втрата вкладниками заощаджень.

Також, Нацбанк заявив, що запускає спеціальний веб-сайт, де має намір показати, “як політики і олігархи намагаються викривити історію і спотворити сприйняття реальності, щоб підлаштувати майбутнє на свою користь”.

Материалы по теме: