СБУ розширює співпрацю з громадcькістю у рамках розвитку державно-приватного партнерства

Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України, який очолює генерал Климчук О.В., розширює співпрацю з громадянським суспільством у рамках розвитку державно-приватного партнерства у сфері...

Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України, який очолює генерал Климчук О.В., розширює співпрацю з громадянським суспільством у рамках розвитку державно-приватного партнерства у сфері кібербезпеки та кіберзахисту.

Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на офіційну сторінку у фейсбуці Служби безпеки України.

Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України, який очолює генерал Климчук О.В., розширює співпрацю з громадянським суспільством у рамках розвитку державно-приватного партнерства у сфері кібербезпеки та кіберзахисту.

Зокрема, Служба підписала Меморандум з компанією «Лінкос груп» щодо організації взаємодії з питань обміну інформацією щодо кіберінцидентів з використанням платформи MISP-UA.

«Лінкос груп» є однією з провідних ІТ-компаній України з розробки програмних рішень для бізнесу (М.е. doc, IS pro, SOTA, Звіт Корпорація та інші).

За інформацією СБ України, зловмисники використовують інфраструктуру приватного бізнесу, який тривалий час надає сервісні послуги та має репутацію довіреного джерела.

Як зазначено на офіційній сторінці у фейсбуці Служби безпеки України, правоохоронний орган високо цінує зусилля «Лінкос груп», спрямовані на підвищення рівня захищеності власної інфраструктури, а відповідно й десятків тисяч українських підприємств, які користуються сервісом та програмним забезпеченням «Лінкос груп». На думку фахівців спецслужби, така співпраця сприятиме не тільки посиленню спроможності України у протидії кіберзагрозам, але й стимулюватиме індустрію для створення власних програмних продуктів, поліпшить взаємодію суспільства і держави, а також підвищить прозорість діяльності та довіру до органів влади.

Нагадаємо, що співробітниками Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ на базі платформи з відкритим програмним кодом MISP (Malware Information Sharing Platform) створено систему збору і обробки інформації стосовно інцидентів кібернетичної безпеки та обміну технічними даними про ідентифікатори компрометації інформаційних систем об’єктів критичної інфраструктури між суб’єктами сектору безпеки в режимі реального часу.

Ця платформа широко використовується в усьому світі, відповідає міжнародним стандартам ЄС та НАТО, застосовується основними міжнародними суб’єктами у сфері кібербезпеки FIRST, CIRCL, CiviCERT, NATO NCI Agency.

Материалы по теме:

 • СБУ задержала крупного торговца оружием

  Работал на ФСБ Сотрудники Главного управления контрразведывательной защиты интересов государства в сфере экономической безопасности СБ Украины совместно с военной прокуратурой задержали одного из организаторов канала поставки в Россию комплектующих...
 • В Одессе за взятку задержан таможенный начальник

  В Одессе задержан начальник управления организации таможенного контроля. Ему инкриминируют получение 3000 долларов США. Операцию по задержанию провели оперативники СБУ и работники прокуратуры. Сейчас в здании Одесской таможни на...
 • СБУ провела обыски в Запорожских вузах

  Сотрудники  СБУ провели обыски в Запорожской инженерной академии и Запорожском медицинском университете. Об этом сообщило информагентство Интерфакс-Украина со ссылкой на источники в правоохранительных органах Запорожья, передает Резонанс. По информации силовиков, указанные вузы...
 • Кадыровская Одесса

  «Ніхто не чекав і не був готовий, що хтось піде в відкриту з ним, але головне, що і він не чекав…» Из беседы, по поводу моего противостояния с кадыровцем...