Рада хоче пришвидшити перевірку ще двох кандидатів у ЦВК

Керівництво Верховної Ради просить пришвидшити спеціальну перевірку двох кандидатів у члени Центральної виборчої комісії. На погоджувальній раді керівник фракції БПП Артур Герасимов зазначив, що “необхідно оновити склад ЦВК, визначитися...

Керівництво Верховної Ради просить пришвидшити спеціальну перевірку двох кандидатів у члени Центральної виборчої комісії.

На погоджувальній раді керівник фракції БПП Артур Герасимов зазначив, що “необхідно оновити склад ЦВК, визначитися з суддями Конституційного Суду, затвердити представника парламенту для проведення аудиту НАБУ”.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій щодо ЦВК сказав:

“По двох членах ще не завершена спецперевірка. Проте більшість кандидатів у члени ЦВК вже пройшли перевірку, по двох ми чекаємо у найближчі дні кінцевих результатів спецперевірки – і тільки після того з’явиться можливість для розгляду на комітеті, а вже потім на сесії Верховної Ради”

Він не виключив, що якщо буде завершена спецперевірка, то і цього тижня можуть розглянути питання призначення нового складу ЦВК.

Перший віце-спікер Ірина Геращенко зазначила, що громадськість вважає, що влада заборгувала країні перепризначення ЦВК.

“Якщо сьогодні залишається по двох кандидатах не проведені спецперевірки, я пропоную, щоб від імені погоджувальної ради голова Верховної Ради звернувся до відповідних структур з проханням, щоб вони прискорили – щоб ми на четвер вийшли на голосування по новому складу ЦВК, тому що зараз це відповідальність парламенту і ми надто довго над цим працюємо”, – сказала вона.

pravda.com.ua

Материалы по теме: