Пропозиція України ПСГ Угорщині на випадок зупинки транзиту РФ

Оператор газотранспортної системи України, державна компанія “Укртрансгаз”, звернулися з пропозицією до Угорщини скористатись вільними 12 млрд кубометрів обсягу зберігання газу в українських підземних сховищах, щоб гарантувати безперебійне газопостачання під час...

Оператор газотранспортної системи України, державна компанія “Укртрансгаз”, звернулися з пропозицією до Угорщини скористатись вільними 12 млрд кубометрів обсягу зберігання газу в українських підземних сховищах, щоб гарантувати безперебійне газопостачання під час осінньо-зимового періоду 2019‑2020.

“Угорщина щороку споживає більше 10 млрд куб. м. природного газу. Наразі така потреба на понад на дві третини забезпечується російським газом, що поступає до Угорщини через українську ГТС (ГВС Берегово), близько 20% – внутрішнє видобування, а решта імпортується з Австрії. Для покриття пікового споживання угорських споживачів використовуються потужності підземних газосховищ Угорщини загальною ємністю до 6 млрд куб. м”, – йдеться у повідомленні.

“Укртрансгаз” зазначає, що близько 60%  російського газу, який надходить до австрійського газового хабу в Баумгартені також транспортується через українську ГТС (ГВС Ужгород).

“Виходячи з вищезазначеного, Українські підземні газосховища можуть допомогти Угорщині забезпечити безперебійне газопостачання наступної зими для її внутрішніх споживачів, навіть якщо Росія припинить транзит газу територією України до країн ЄС після 01.01.2020. Зараз Україна може запропонувати європейським замовникам близько 12 млрд куб. метрів обсягу зберігання, а максимальна добова потужність відбору з ПСГ може сягнути до 260 млн куб. метрів”, – йдеться в заяві. “Технічні можливості експорту газу до Угорщини дорівнюють 68 млн куб. м на добу, що в чотири рази перевищує продуктивність газотранспортного коридору з Австрії до Угорщини (лише 15 млн куб. м/добу). Використання таких значних потужностей української ГТС дозволить значно знизити ризики настання надзвичайної ситуації у газотранспортній системі Угорщини”, – додають в компанії.

Угорщина раніше заявила, що домовилася про поставки через Австрію додаткового російського газу на наступний рік на випадок, якщо до кінця цього року не буде досягнуто домовленості про транзит газу між Москвою і Києвом.

Материалы по теме: