Позиція українських розробників до підвищення податку для ФОП

В кінці лютого в Раді був зареєстрований законопроект, який пропонує створити нову – п’яту групу ФОП виключно для IT-фахівців, ставка податку зросте до 10% до 2025 року. Було проведено...

В кінці лютого в Раді був зареєстрований законопроект, який пропонує створити нову – п’яту групу ФОП виключно для IT-фахівців, ставка податку зросте до 10% до 2025 року. Було проведено опитування майже 8000 українських розробників і дізнався, чи підтримують вони ініціативу.

В опитуванні взяли участь 7 973 фахівці, серед них майже 90% – ФОП, 5,3% – штатні співробітники, 4% – не оформлені і 1,7% – оформлені на мінімальну зарплату.

Більшість IT-фахівців проти підвищення податку для ФОП. 65% респондентів не підтримують ініціативу, в той час як за неї виступає всього 23,8%.

Розробники не хочуть підвищення податків через недовіру до держави. Серед причин– високий рівень корупції, відсутність реформ і крадіжка бюджетних коштів. Частина респондентів відзначили, що в Україні і так високі податки.

Респонденти помітили, що будуть згодні з податком у 10%, якщо система освоєння бюджетних коштів стане більш прозорою, а також – якщо побачать реальні зміни в країні. Якщо податок підвищать, майже половина респондентів почне готуватися до релокації. 14% зазначили, що точно переїдуть в іншу країну, 18,7% приймуть нові правила, а 17% – підуть у тінь.

Материалы по теме: