Повний віджим. В Україні рекордно зросла кількість рейдерських захоплень

Кількість рейдерських захоплень, згідно зі статистикою Генеральної прокуратури (ГПУ), зростає щорічно починаючи з 2014 року. Так, найбільша кількість відбулася в 2017 році – 414. Найменша кількість рейдерських атак була зареєстрована...

Кількість рейдерських захоплень, згідно зі статистикою Генеральної прокуратури (ГПУ), зростає щорічно починаючи з 2014 року. Так, найбільша кількість відбулася в 2017 році – 414. Найменша кількість рейдерських атак була зареєстрована у 2014 році – всього 234 справи.

Про це повідомляє OpenDataBot.

В цілому, з 2013 року в Україні сталося 1690 рейдерських захоплень, з яких 539 – за останні півтора року.

Найчастіше рейдерські захоплення відбуваються в місті Києві та Київській області. За останні 5 років тут було зареєстровано 397 атак. На другому місці – Дніпропетровська (133) і Львівська (104) області.

Зазначається, що ГПУ відносить до рейдерських захоплень правопорушення, що проходять за двома статтями кримінального кодексу: протидія законній господарській діяльності (ст. 206 КК) і протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації (ст. 206-2 КК). Протидія законній господарській діяльності зустрічається майже в три рази частіше.

При цьому, адвокат Максим Лазарев відзначає, що реальна статистика може відрізнятися від даних ГПУ. “По-перше, у великій кількості випадків рейдерських захоплень кримінальні провадження взагалі не порушуються, так як таке захоплення кришують корумповані правоохоронці. В деяких випадках, кримінальні провадження порушуються за іншими статтями кримінального кодексу, напр. хуліганство, самоуправство, незаконне поводження зі зброєю, тому такі випадки можуть не попасти до цієї статистики”.

Також він додає, що з наведених даних ясно, що менше 1% справ направляються в суд, а більшість закривається за відсутністю складу кримінального правопорушення.

“Правоохоронці не дуже полюбляють господарські справи і намагаються уникати їх розслідування, тому більшість випадків рейдерства переходить у господарську юрисдикцію. Також це говорить про некваліфіковану роботу сторони обвинувачення по збору доказів, коли адвокати рейдерів успішно захищають своїх клієнтів користуючись помилками слідства”, – пояснює експерт.

НВ

Материалы по теме: