Порошенко закликав надати Україні летальну зброю через можливу велику наземну операцію РФ

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю американському телеканалу Fox News закликав міжнародну спільноту надати Україні летальну зброю для захисту від можливої великої наземної операції з боку Росії. Про це повідомляє прес-служба...

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю американському телеканалу Fox News закликав міжнародну спільноту надати Україні летальну зброю для захисту від можливої великої наземної операції з боку Росії.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Президент зазначив, що реакція всього світу на дії Росії була досить рішучою.

“Але це заяви, це лише слова, а у відповідь на дії Путіна для нас надзвичайно важливо теж діяти. Наприклад, по-перше нам потрібна присутність НАТО в Чорному морі, щоб не дозволити російським військам окупувати Чорне море і регіон Азовського моря, що й відбувається зараз. “Азовський” пакет санкцій. Я думаю, що це дуже важливо”, – сказав Президент.

На його думку, була важливою заява Державного департаменту США, що буде абсолютно доцільним, якщо реакцією на акт агресії в Чорному морі, ЄС разом із США запровадять санкції, щоб зупинити “Північний потік-2”.

“В даній ситуації нам потрібна єдність і солідарність. Ми повинні покращити співпрацю з НАТО для захисту миру, безпеки, свободи і демократії в регіоні. Нам потрібен пакет санкцій, нам потрібно покращити воєнну і технічну співпрацю, включаючи постачання летальної зброї, яка допоможе нам захистити нашу країну від можливої великої наземної операції, яку ми не виключаємо, що Росія може розпочати в будь-який момент”, – підкреслив Глава держави.

Він додав, що за наявною інформацією Путін очікував, що українське судно відкриє вогонь у відповідь і це буде причиною, приводом для Росії, щоб розпочати велику наземну операцію.

“Це абсолютно неприйнятно. Знову ж таки, нам потрібна єдність, солідарність і дії”, – сказав Петро Порошенко.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко зустрівся із сенатором США Рональдом Джонсоном, який приїхав до України засвідчити підтримку всього американського народу Україні.

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їх переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, прикордонний корабель РФ здійснив таран рейдового буксира. В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шість українських моряків.

За даними нардепа Борислава Берези, двоє з них у важкому стані. Після інциденту російська влада в односторонньому порядку закрила Керченську протоку для проходу цивільних суден.

prm.ua

Материалы по теме: