Порошенко призначив суддів Верховного та висловив вимогу до Зеленського

Церемонія призначення відбулася 7 травня. Петро Порошенко призначив 75 суддів до Верховного суду і висловив сподівання, що його наступник Володимир Зеленський не будуть втручатися у роботу судових інстанцій. “Ще...

Церемонія призначення відбулася 7 травня.

Петро Порошенко призначив 75 суддів до Верховного суду і висловив сподівання, що його наступник Володимир Зеленський не будуть втручатися у роботу судових інстанцій.

“Ще півтора роки тому тільки мріялося, яким має бути Верховний суд – чесним, справедливим, некорумпованим. Чи здійснилися ці мрії? Ставки робити поки що зарано, але як на мене, президента і громадянина, важливим і принциповим був той факт, що є  баланс незалежності і відповідальності найвищої судової інстанції”, – зазначив Порошенко.

Він наголосив, що суд щоденно виносить рішення, у тому числі що стосується президента, уряду, парламенту і не завжди перемагає влада, що свідчить про чесність і незалежність в ухваленні рішень, що чотири роки тому була розпочата судова реформа і наразі Верховний суд є взірцем для інших судів, щодо відкритості.

“Каденції президента не вистачило, щоб повністю завершити судову реформу. Завершено формування Верховного та Вищого антикорупційного судів, переведені судді, що успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання, до нових апеляційних судів, вони розпочали роботу”, – заявив Порошенко

“Я сподіваюся, що наступний президент та його команда поважатимуть рішення щодо незалежного та справедливого суду, закріплене у Конституції України”.

Указом президента було призначено 25 суддів у Касаційний адміністративний суд, 15 суддів – у Касаційний господарський суд, 13 – у Касаційний кримінальний суд та 22 судді – у Касаційний цивільний суд.

Після цього відбулася церемонія складення присяги суддями.

“Тепер очистити склад Верховного Суду від недоброчесних можливо хіба що шляхом ухвалення спеціального закону, який дозволив би провести повторне оцінювання цих суддів”, – зазначають експерти фундації.

Зазначається, що серед тих, хто потрапив до Верховного суду – суддя Сергій Могил, племінник нардепа від “Опоблоку” Сергія Ківалова, відомий тим, що незаконно приватизував і продав службову квартиру у столичній новобудові, і тим, що толерував сумнозвісну “схему Татькова-Ємельянова” — незаконне втручання в автоматизовану систему розподілу справ у суді.

Також до суду потрапляє ще один від Ківалова — суддя Максим Тітов, який є сином одного з членів чинного складу ВККС і причетний до засудження автомайданівців та затягування справ Майдану.

Материалы по теме: