Поліція не пускає сільгосптехніку на дороги

Співробітники правоохоронних органів у Черкаській області почали зупиняти сільгосптехніку, що їде на поля, і складати протоколи на механізаторів, які з нею працюють. Про це виданню «Зерно» повідомив Андрій Душейко, керівник агропромислової...

Співробітники правоохоронних органів у Черкаській області почали зупиняти сільгосптехніку, що їде на поля, і складати протоколи на механізаторів, які з нею працюють.

Про це виданню «Зерно» повідомив Андрій Душейко, керівник агропромислової корпорації «Дніпро».

Головною причиною зупинки сільськогосподарської техніки співробітники поліції називають перевищення за габаритами 2,5 м.

За словами аграрія, він не пам’ятає сільськогосподарських знарядь навіть з радянських часів, які мали б ширину менше 3 м. Найстаріша і найпоширеніша у той час сівалка СЗ-3.6 мала ширину 3,6 м, культиватор КПС-4 мав 4 м в ширину, Біг-3 – 3 метри.

Душейко каже, що подібних ситуацій з сільгосптехнікою раніше не виникало: ні за радянських часів, ні за незалежної України. Більше того, з тими ж сівалками і культиваторами, якими користуються наші аграрії, в Німеччині та Франції дозволено виїжджати на дороги місцевого значення, говорить Душейко.

Аграрій згоден, що логічно забороняти сільгосптехніці виїжджати на автомагістралі або швидкісні траси, але на дороги місцевого значення – нонсенс, адже інакше техніка просто не зможе потрапити на поле.

Материалы по теме: