«Подякуйте Ахметову»- як бізнесмен став повним монополістом з енергетики

Антимонопольний комітет «дав добро» Рінату Ахметову в його бажанні придбати 2 обленерго і стати монополістом на ринку постачання електроенергії. Голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус повідомив про останні...

Антимонопольний комітет «дав добро» Рінату Ахметову в його бажанні придбати 2 обленерго і стати монополістом на ринку постачання електроенергії.

Голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус повідомив про останні події у сфері енергетики України та поділився думкою, чого варто очікувати споживачам.

Наразі Верховна Рада заборонила будувати домашні сонячні електростанції домашнього вжитку на землі.

“На сьогодні біля 10 тис українських сімей збудували такі домашні СЕС. Ще десятки тисяч або розглядали таку ідею, або почали будівництво. Найбільше постраждають ті, хто вже почали. Це втрачені десятки тисяч доларів для таких українців, які заплатили аванси. Також від такої несподіванки закриються сотні невеличких фірм, бізнесом яких було будувати ці дрібні СЕС. Звичайно, дрібні СЕС можна було врегульовувати: а) дозволяти будувати тільки, якщо є житловий будинок із споживанням, б) знизити тариф на 10%-20%, але дозволяти будуватися тощо”, – коментує Герус.

“Закон дозволяє і далі до 2020 року будувати непотрібні нашій енергетиці гігантські сонячні станції на півдні України по “зеленому” тарифу втричі більше, аніж у Німеччині. Лідером таких будівництв є ДТЕК Р.Ахметова, який планує до кінця року збудувати декілька сотень МВТ потужностей, отримати цей високий “зелений тариф” (5,4 грн) і працювати із ним до 2030 року. Звичайно, якби Зеленський вже мав повноваження, я би йому рекомендував ветувати закон. Як вчинить Порошенко, не знаю, але оптимізму не відчуваю”, – резюмує голова асоціації.

Материалы по теме: