Подружжя Герег розширює бізнес-імперію: що робиться у декларації нардепа

Позафракційний нардеп Олександр Герега спільно з дружиною Галиною лишаються найбагатшим подружжям Хмельниччини. Кожного року статки сімейства  зростають, а бізнес-імперія завойовує все нові плацдарми. Ставши лідером на ринку роздрібної торгівлі...

Позафракційний нардеп Олександр Герега спільно з дружиною Галиною лишаються найбагатшим подружжям Хмельниччини. Кожного року статки сімейства  зростають, а бізнес-імперія завойовує все нові плацдарми. Ставши лідером на ринку роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, подружжя все більш активно займається аграрною сферою.

Олександр Герега офіційно продовжує жити у Городку. Тут він із дружиною володіє квартирою площею 28,80 квадратних метрів. Найбільше нерухомості мають у столиці— три квартири і два житлових будинки. Останню квартиру вони придбали в 2017 році загальная площа складає 888,5 квадратних метрів і коштувала вона 21,5 мільйони гривень. Також мають будинком в Іспанії (454,9 квадрати). Як і у попередні роки земельні ділянки лишилися без змін.

Олександр задекларував 220 тисяч квадратних метрів, понад 65 тисяч — у дружини, при цьому немає власного автомобіля. Дружина в свою чергу має одразу дві автівки — «ВMW 730D» 2007 року випуску та «Porsche 911 Carrera 4S» 2008 року випуску.

Подружжя має у власності акції ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «ОФЕРЕНТ» на загальну суму 3,1 мільйони гривень і корпоративні права у шести фірмах — «Епіцентр К», «Епіцентр Н», «Атена Груп», «Алга Актив», «Респектум» та «Інтертуризм» загальна вартістб складає понад 265 мільйонів гривень. Загалом вони є кінцевими бенефіціарами 58 компаній. Серед них вісім зареєстровані в офшорних зонах на Кіпрі та Віргінських островах.

Ще у березні минулого року генеральний директор «Епіцентр К» Петро Михайлишин в інтерв’ю виданню заявив, що за два попередні роки інвестиції Олександра й Галини в аграрну галузь склали 150 мільйонів доларів. Помітно, що вони продовжують і далі рухатися у цій галузі. Зокрема, одним з найбільших їх минулорічних придбань стало ТОВ «Оболонь Агро» у Чемерівцях, яке було дочірньою компанією ПрАТ «Оболонь» Олександра Слободяна. Минулоріч отримали у власність три аграрні компанії: ТОВ «Ім. Б. Хмельницького» (Денаєвецький район), ТОВ «Грінлайн Агрогруп» (Ярмолинецький район) і ТОВ «Вигода» (Волочиський район).

Олександр без подарунків задекларував 25 мільйонів 253 тисячі 176 гривень, що на 859 тисяч 269 гривень більше, ніж у попередній щорічній декларації. Так, впродовж минулого року Олександр Герега отримав 483,4 тисячі гривень за основним місцем роботи у Верховній Раді України, понад 23,2 мільйони гривень дивідендів від ТОВ «Епіцентр К», 515,5 тисяч грн банківських відсотків ПАТ «Укрсоцбанк» і понад 169 тисяч гривень — АТ «Альфа-банк».

Свої заощадження Гереги тримає на банківських рахунках і «під матрацом». У 2018 вони вирішили відмовитися від послуг «Укрсоцбанку» й розмістити кошти в «Альфа-банку». Там розміщено понад 29,1 мільйони грн, а в Галини — понад 16,5 мільйони, також частину заощаджень тримають у ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «ОФЕРЕНТ»

«Під матрацом» Олександр сховав по 900 тисяч євро та доларів, 90 тисяч швейцарських франків і 9 мільйонів гривень. Його дружина зберігає 800 тисяч євро, 1,2 мільйони доларів, 480 тисяч швейцарських франків і 5 мільйонів гривень, їх готівкові запаси фактично у порівняні з 2017 роком не зазнали змін.

Материалы по теме: