Підвищаться штрафи, позбавлення права керування: Які зміни у відповідальності за нетверезий стан за кермом

Цитуємо, що згідно з нововведеною статтею ККУ 286-1, йдеться про «керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість...

Цитуємо, що згідно з нововведеною статтею ККУ 286-1, йдеться про «керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також передача керування ТЗ особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, або відмова особи, яка керує ТЗ, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а так само вживання водієм ТЗ після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як ТЗ був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування».

Нові санкції полягатимуть в наступному: 1) за перше порушення штраф становитиме від 17 000 до 34 000 грн, застосовуватиметься позбавлення водійських прав на строк до трьох років– за рішенням суду.

2) за повторність порушення штраф до 51 000 грн + позбавлення права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

Закон передбачає 3 місяці , щоб водія, який п’яним керував авто, притягли до відповідальності. Якщо справу не встигли розглянути – посвідчення повертають + штраф не стягується. Із 2020-го строк давності становитиме 2 роки, що значно ускладнить оборудку із затягуванням розгляду.

Адмінкодексом передбачено: якщо чергове порушення було здійснено на 366-й день – воно знову вважається першим. За ККУ повторним порушення рахуватиметься те, яке вчинено до погашення судимості або до завершення відбуття покарання, або якщо судом застосовано позбавлення «прав» на 3 роки – протягом усього цього строку нове порушення вважатиметься повторним.

У разі позбавлення «прав» водія, який «попався» нетверезим, йому доведеться все розпочати мало не з самого початку: медкомісія, іспити теоретичний та практичний, лише після успішного складання яких з’явиться можливість отримати нове посвідчення. Звісно, це можливо лише після закінчення строку позбавлення водійських прав.

Підсумовуючи все сказане вище:

  • Розміри штрафів збільшені.
  • Строк притягнення до відповідальності з збільшується до 2 років.
  • Строк зарахування повторного порушення триватиме до моменту закінчення дії покарання за перше.
  • Повторне складання іспиту, щоб повернути права.
  • Стан сп’яніння – обтяжуюча обставина для водія у разі участі в ДТП.
  • Кримінальна справа в біографії – багнюка на репутації в майбутньому.

Материалы по теме: