Паводок в Україні: синоптики прогнозують подальший підйом води у річках

В Україні внаслідок продовження розвитку весняного водопілля упродовж 4 – 6 квiтня очікується подальший підйом рівнів води на водоймах.  Про це повідомляє прес-служба ДСНС України із посиланням на Укргідрометцентр. “На річках...
В Україні внаслідок продовження розвитку весняного водопілля упродовж 4 – 6 квiтня очікується подальший підйом рівнів води на водоймах. 

Про це повідомляє прес-служба ДСНС України із посиланням на Укргідрометцентр.

“На річках України продовжиться розвиток весняного водопілля. Упродовж 4 – 6 квiтня подальший підйом рівнів води становитиме:

– на рiчках басейну Прип’ятi на 0,1-0,5 м з подальшим затопленням заплавних територiй та досягненням вiдмiток початкового затоплення окремих господарських споруд (Ратнiвський р-н Волинської обл.);

– на лівих притоках Середнього Дніпра 0,6-1,0 з виходом води на заплаву (Сумська, Полтавська, Дніпропетровська обл.);

– на решті річок переважатиме добова інтенсивність росту рівнів води до 20-30 см”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, 4 – 5 квітня на р. Дунай – м. Вилкове (Одеська обл.) зберігатимуться небезпечні рівні води в межах 160-170 см над “0” поста (на 8 год. 2.04 рівень 162 см).

У зв’язку з проходженням хвилі весняного водопілля очікується подальше підвищення рівнів води з досягненням небезпечної позначки 535 см над нулем поста, при якій починається підтоплення причалів № 1-5 Ренійського морського торговельного порту.

На річках Луганської області 4 квітня очікується подальший підйом рівня води на 0,3-0,8 м за добу та збільшення шару води на заплавах річок. Можливе підтоплення населених пунктів, близько розташованих до р. Деркул.

4 – 6 квiтня на рiчцi Вижiвка – смт Стара Вижiвка (Волинська область) очiкується продовження підвищення рiвнiв води інтенсивністю 1-3 см за добу.

ukrinform.ua

Материалы по теме: