Організатори акцій за відставку голови МВС у Грузії заявили про зміну тактики

Організатори акцій протестів у Грузії з вимогою відставки міністра внутрішніх справ заявили про зміну тактики для того, щоб акції не завершилися безрезультатно. Про це повідомляє «Радіо Свобода» із посиланням на одного...

Організатори акцій протестів у Грузії з вимогою відставки міністра внутрішніх справ заявили про зміну тактики для того, щоб акції не завершилися безрезультатно.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» із посиланням на одного з організаторів Ґіґу Макарішвілі.

За його словами, відтепер акції будуть проводитися з використанням, як він висловився «партизанської тактики».

Макарішвілі пояснив, що протестувальники будуть стежити за міністром внутрішніх справ Георгієм Ґахарією, відставки якого вони вимагають через побиття демонстрантів, всюди, куди він йтиме, вимагаючи його відставки.

«Щовечора під час протестів ми показуватимемо фільми про політику Росії на великому мобільному екрані. Будуть організовані презентації книг і зустрічі з авторами, які пишуть про політику Росії в Грузії», — сказав Макарішвілі.

Нагадаємо:

  • Масові акції протесту почалися у Тбілісі 20 червня. Протестувальники вимагали відставки голови парламенту Іраклія Кобахідзе, глави МВС Георгія Гахар і глави Служби безпеки Вахтанга Гомелаурі через візит російських депутатів в Тбілісі. Невдоволення громадськості викликало те, що російський депутат, член Комуністичної партії Сергій Гаврилов сидів у кріслі голови парламенту Грузії, коли виступав на сесії Міжпарламентської асамблеї православ’я. Це також викликало обурення групи парламентаріїв, які зірвали засідання.
  • У ніч на 21 червня після декількох годин сутичок, застосування сльозогінного газу, гумових куль та водометів силовики завершили операцію з розгону акції протесту. Внаслідок протестів біля парламенту Грузії 20 червня постраждали 240 людей.
  • 21 червня в Грузії пройшов другий день масових акцій протесту.
  • 22 червня під парламентом Грузії почалася нова акція протесту: учасники мітингу закликали відправити у відставку главу МВС Грузії Георгія Гахарія, покарати поліцейських, які жорстко розігнали мітинг опозиції 20 червня, а також звільнити всіх затриманих під час акції. Крім того, протестувальники наголосили, аби наступні парламентські вибори відбулися за пропорційною системою.
  • 24 червня Правляча партія «Грузинська мрія» погодилася на проведення парламентських виборів в країні за пропорційною, замість мажоритарної системи у 2020-му році.
  • Однак ввечері 24 червня протести поновились. Мітингувальники вимагають відставки голови МВС країни.

Також 24 стало відомо, що МВС Грузії розслідує дії правоохоронців під час розгону акції протесту, 10 людей вже відсторонили від посад.

Материалы по теме: