НСЖУ заявила про відсторонення від діяльності псевдожурналістів Лаврика та Васютін

Обласна організація Національної спілки журналістів України заявляє про нівелювання статусу журналіста в області псевдожурналістами і заявляє про відмежування від діяльності таких журналістів. Про це йдеться у зверненні, ініційованому головою обласної...

Обласна організація Національної спілки журналістів України заявляє про нівелювання статусу журналіста в області псевдожурналістами і заявляє про відмежування від діяльності таких журналістів.

Про це йдеться у зверненні, ініційованому головою обласної організації НСЖУ Віталієм Росомахою, оприлюдненому на офіційній сторінці облорганізації у Фейсбук.

“Ми рішуче відмежовуємося від діяльності псевдожурналістів Андрія Лаврика та Наталії Васютин, які своїми вчинками завдають шкоди професії журналіста та в очах простих громадян створюють негативний імідж журналістики загалом”, – йдеться у зверненні.

Приводом для звернення, йдеться у документі, “стало агресивне цькування нашої колеги – багаторічного власного кореспондента телеканалу “1+1” та “Німецької хвилі” Петра Нетудихати з боку “активістів”, частина яких привласнила собі право називатися “журналістами”.

“Група людей, на чолі з Андріем Лавриком та Наталією Васютин, упродовж останніх 2-3 років під прикриттям благих намірів боротьби з корупцією займається відвертим терором державних діячів та установ, лікарень, військових частин тощо. Замість реальної роботи, працівники різних структур вимушені відповідати на безкінечні інформаційні запити від цих осіб. При цьому – де саме використовується цими “журналістами” отримана роками інформація – загадка. Так само, як і з якою метою вона ними збирається…” – йдеться у зверненні.

“​Треба нарешті визнати: ми помилялися. Відсутність жорсткого реагування на дії наших псевдоколег негативно вплинула на роботу діючих журналістів, на довіру до мас-медіа з боку простих людей, загалом на імідж журналістики. Настав час згуртуватися і захистити честь професії”, – йдеться у зверненні.

Звернення є відкритим для підписання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Журналист Лаврик оказался сторонником “русского мира”

“Відкрите звернення обласної організації НСЖУ

Вже рік, як обласний осередок Національної Спілки журналістів України працює як колегіальний орган – усі рішення тут приймаються винятково обраним загальними зборами правлінням. У такий спосіб, відмовившись від одноосібного правління, забезпечується прозорість діяльності, баланс думок, поступово очищується імідж журналістської організації. Натомість це звернення ініціюю я особисто, голова  обласної організації НСЖУ, і прошу усіх небайдужих колег приєднатися до нього.

​Тривалий час ми мовчки спостерігали за тим, як в області нівелювався статус журналіста. Не секрет, що під кожні вибори редакції газет і певні телеканали пачками роздавали медійні посвідчення. Реальні ж журналісти масовій появі на виборчих дільницях молодиків спортивної статури із журналістськими “ксівами” не надавали значення. Не було нікому діла й щодо відвертого масштабного бізнесу на журналістських посвідченнях, на основі яких згодом видавали шенгенські візи та дозволи на зброю. Навіть “йовбаки” сприймалися нами, як щось таке жартівливе – радше, десь із віртуального світу, ніж звичайна буденність.

​Треба нарешті визнати: ми помилялися. Відсутність жорсткого реагування на дії наших псевдоколег негативно вплинула на роботу діючих журналістів, на довіру до мас-медіа з боку простих людей, загалом на імідж закарпатської журналістики. Настав час згуртуватися і захистити честь професії. Звернення є відкритим для підписання.

​Приводом цього відкритого звернення стало агресивне цькування нашої колеги – багаторічного власного кореспондента телеканалу “1+1” та “Німецької хвилі” Петра Нетудихати з боку “активістів”, частина яких привласнила собі право називатися “журналістами”. Група людей, на чолі з Лаврик та Васютин, упродовж останніх 2-3 років під прикриттям благих намірів боротьби з корупцією займається відвертим терором державних установ, лікарень, військових частин тощо. Замість реальної роботи, працівники різних структур вимушені відповідати на безкінечні інформаційні запити від цих осіб. При цьому – де саме використовується цими “журналістами” отримана роками інформація – загадка. Так само, як і з якою метою вона ними збирається…

​Чашу терпіння переповнила гонитва, яку пані Васютин влаштувала щодо нашої колеги Наталки Котової. Зокрема, упродовж 9 місяців на адресу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету ї міської ради, яке очолює пані Котова, від редактора (і засновника в одній особі) газети “Сила народного контролю” надійшло 63 (!!!) інформаційні запити. Наталія васютин вимагала інформацію, де є персональні дані воїнів АТО, важкохворих та малозабезпечених людей, інвалідів, неповнолітніх дітей і т.д. Тепер через, на її думку, невичерпну відповідь, “журналіст” вимагає від правоохоронних структур для Котової кримінальну відповідальність – начебто через “перешкоджання журналістській діяльності”…

Варто наголосити: попри те, що Наталія вже третій рік працює державним службовцем, бездоганною та багаторічною працею на провідних теле- та радіоканалах вона довела свою фаховість і право належати до журналістської спільноти. Тисячі простих людей вдячні Наталці за допомогу у вирішенні проблем, досі згадуючи її теплими словами. Водночас Васютин, скориставшись лояльністю діючого законодавства, заснувала формальне видання під назвою ГРОМКИЕ ДЕЛА – фактично тим самим одноосібно присвоївши собі та своїм друзям звання журналістів. Відзначу, негативну моральну оцінку такій поведінці нещодавно дала Комісія з журналістської етики, оприлюднивши заяву про публічний осуд способу дій редакторки газети “ГРОМКИЕ ДЕЛА” Наталії васютин і розповсюдження нею матеріалів, що містять образи на адресу Наталії Котової та її колег. Комісія вважає, що зазначені вислови та поведінка є недопустимими у діяльності журналістів, а також суперечать Кодексу етики українського журналіста, який застерігає журналістів від вживання образливих слів та ненормативної лексики (стаття 15 Кодексу).

Відкрите звернення:

  1. МИ РІШУЧЕ ВІДМЕЖОВУЄМОСЯ ВІД ДІЯЛЬНОСТІ ПСЕВДОЖУРНАЛІСТІВ АНДРІЯ ЛАВРИКА ТА НАТАЛІЇ ВАСЮТИН, ЯКІ СВОЇМИ ВЧИНКАМИ ЗАВДАЮТЬ ШКОДИ ПРОФЕСІЇ ЖУРНАЛІСТА ТА В ОЧАХ ПРОСТИХ ГРОМАДЯН СТВОРЮЮТЬ НЕГАТИВНИЙ ІМІДЖ ЖУРНАЛІСТИКИ ЗАГАЛОМ.
  2. УСВІДОМЛЮЮЧИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СУВОРЕ ДОТРИМАННЯ СВОБОДИ СЛОВА, ВВАЖАЄМО ЗА НЕОБХІДНЕ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ДЕПУТАТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРОХАННЯМ ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗАКОНОДАВЧІ АКТИ В ЧАСТИНІ РЕАГУВАННЯ НА ПУБЛІЧНІ ЗАПИТИ ІЗ ТИМ, АБИ ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ МАЛА ЧІТКУ МЕТУ І ЗАСТОСУВАННЯ, А НЕ СТАВАЛА ЗАСОБОМ МАНІПУЛЯЦІЇ ТА ШАНТАЖУ “ЗАМОВЛЕНИХ” ПОСАДОВЦІВ.
  3. ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ІНІЦІЮЄ ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ З МЕТОЮ ВИЯВЛЕННЯ СПРАВЖНЬОГО ЗАМОВНИКА ВІДВЕРТОГО ЦЬКУВАННЯ НАШОЇ КОЛЕГИ НАТАЛКИ КОТОВОЇ.
  4. ЗВЕРТАЄМОСЯ ДО ГРОМАДСЬКОСТІ З ПРОХАННЯМ НЕ ПІДДАВАТИСЯ НА ПРОВОКАЦІЇ ЛАВРИКА ТА ВАСЮТИНОЇ ТА ІНШИХ ЇХНІХ “КОЛЕГ ПО ПЕРУ”, ОСКІЛЬКИ РІШУЧЕ ЗАСУДЖУЄМО ПОДІБНІ МЕТОДИ “РОБОТИ” ЯК ТАКІ, ЩО НЕ МАЮТЬ НІЧОГО СПІЛЬНОГО З ЖУРНАЛІСТИКОЮ ТА ЇЇ СТАНДАРТАМИ.

Цією заявою ми хочемо задекларувати цілковиту готовність захищати і підтримувати своїх колег, аби горе-активісти на чиєсь замовлення не вибивали їх із наших лав поодинці та не знищували журналістику як професію.

Віталій Росомаха, голова  обласної організації Національної Спілки журналістів України”.

Як повідомляв ІМІДЖ, у грудні 2017 року начальниця Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради  Наталія Котова звернулась до Комісії журналістської етики (КЖЕ) зі скаргою на дії редакторки газети ГРОМКИЕ ДЕЛА Наталії Васютин. Котова вважає поведінку Васютин такою, що порочить її честь, гідність та ділову репутацію, а також порочить гідність професії журналіста, та просила КЖЕ надати оцінку діям редакторки.

 ТАКОЖ АНДРІЙ ЛАВРИК ПАПЛЮЖИВ ГОЛОВУ НСЖУ ТОМИЛЕНКО опублікувавши фейковий матеріал під назвою

КАЗУС ТОМИЛЕНКО. ПОЧЕМУ НА НСЖУ ОПОЛЧИЛОСЬ МЕДИАСООБЩЕСТВО 

Сергей Томиленко

ПРОСИМО МЕДІАСПІЛЬНОТУ ДАТИ НАЛЕЖНУ ОЦІНКУ ДІЯЛЬНОСТІ ПСЕВДОЖУРНАЛІСТІВ ЛАВРИК та ВАСЮТИНОЇ ПІДДАВШИ ПУБЛІЧНОМУ ОСУДУ ЇХ НЕГІДНУ ПОВЕДІНКУ!

ДЖЕРЕЛО: imiua.org.ua

Материалы по теме: