НАЗК знайшло більше 200 порушень у фінансових звітах політпартій

За ІІІ квартал 2018 року 276 політичних партій подали до Національного агентства запобігання корупції відповідні звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. За цими звітами складено 221...

За ІІІ квартал 2018 року 276 політичних партій подали до Національного агентства запобігання корупції відповідні звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. За цими звітами складено 221 адміністративний протокол. Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

172 протоколи подані за статтею 212-15 КУпАП, тобто порушення встановленого порядку надання або отримання внеску на підтримку партії. 47 – за статтею 212-21 КУпАП – порушення встановленого порядку або строків подання звіту та 2 протоколи складені за невиконання вимог Нацагентства, згідно зі статтею 188-46 КУпАП.

За словами координатору напряму запобігання політичній корупції Наталії Корчак, це не остаточні цифри, оскільки робота над складанням адміністративних протоколів триває.

За її словами, найбільша кількість правопорушень – це порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії.

“Відповідно, адміністративні протоколи складені на внескодавців партії”, – повідомила член НАЗК.

Парламентська партія «ВО «Батьківщина» отримала найбільше внесків на фінансування статутної діяльності у ІІІ кварталі. Серед позапарламентських партій найбільше внесків зробили прихильники на підтримку партії «Основа».

Серед партій, які отримують державне фінансування, тільки «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Опозиційний блок» витрачали кошти на утримання місцевих осередків.

Безумовним лідером за витратами на пропагандистську діяльність у ІІІ кварталі стала партія «ВО «Батьківщина». Серед позапарламентських партій найбільше на пропагандистську діяльність витратили у партії «Основа».

today.ua

Материалы по теме: