Мізрах Ігор: Зрив виборів! Реальність чи піар Порошенка? Що чекати?

До дня українського волевиявлення залишилось  2 тижні, та чим ближче до цієї дати, тим градус боротьби стає вищим. І це не дивно – на кону найважливіший державний пост. Вже...

До дня українського волевиявлення залишилось  2 тижні, та чим ближче до цієї дати, тим градус боротьби стає вищим. І це не дивно – на кону найважливіший державний пост.

Вже тепер сміливо можна назвати ці вибори одними із найбрудніших за всю історію Незалежності України, і це ще без самого голосування. Чесно, навіть важко уявити, що нас чекає 31 березня і днями після цієї дати. В цій передвиборчій гонці кандидати облили брудом одне одного не те що з ніг до голови, а й ще залили цю гидоту одне одному в горло.

Попри велику кількість кандидатів багато людей ці вибори асоціюють із двома кандидатами, а саме: Порошенко проти Коломойського (Тимошенко/Зеленський) або Порошенко проти Путіна(Росії). Другий варіант прищепив людям сам Петро Олексійович. Та я б назвав їх трохи по іншому, а саме – «за Порошенка» і «проти Порошенка». Тому що, без перебільшення можна говорити, що чинний глава держави в багатьох випадках маніпулює словами і фразами, такими як: «якщо не я, то Путін», «якщо не я, то не бачити вам Європи», «тільки я знаю, як припинити війну», «в мене є чітка стратегія розвитку України», «всі проти мене, бо я проти Путіна», і тому подібне.

Так, розуміємо, що Порошенко є незручним для Путіна (хоч і на це є претензії), та це зовсім не означає, що інший кандидат, який прийде до влади буде «руки цілувати» очільнику Кремля, а може навпаки, наступний Президент проявить себе кращим Головнокомандуючим і завдасть нищівного удару по окупанту наших земель. Тому вірити всьому, що говорить П.Порошенко не потрібно, він, як і будь-який інший кандидат просто маніпулює ситуацією на свою користь. Та і відкидати такий той факт, що чинний глава держави є правим, також не варто. Вибори – це система маніпуляцій, де правду множать на нуль і стараються подати тільки те, що вигідно одній із сторін.

Такий факт, як тотальна боротьба проти Порошенка давно на яву  народу, та прихильники і противники звісно це сприймають по різному. Якщо брати до уваги рейтинги, де Порошенко то другий, то третій — опиратись на них  явно не потрібно. Та все ж велика кількість людей вірять (також підтверджує статистика) в перемогу чинного Президента або хочаб вихід у другий тур виборів. А така ситуація явно не на користь противникам шоколадного олігарха, до яких можна віднести і Путіна, і Коломойського зі своїми «підлеглими», і простих антипорошенківців. Тому, за словами керівника держави, вороги перейшли до ще жорсткіших кроків, щоб не допустити його навіть в другий тур. Так, протягом останніх подорожей по регіонах із акціями протестів главу держави переслідують «Нацдружинники» і «Нацкорпус», часто їхня присутність породжує сутички. Петро Олексійович на рахунок цих людей висловлюється неоднозначно: то виказує, що підтримує їхню думку, то називає їх антинаціоналістами. Так і серед народу – в перші дні акцій ці молоді люди викликали симпатії, та з кожними наступними діями вони явно себе компрометують. Багато людей їх вже просто називають «тітушками під прикриттям».

Їхня мета полягає у дестабілізації порядку в державі перед виборами, а Порошенко їх звинувачує у служінню Путіну. Та я б більше схилявся, що ці люди є додатковим планом «іншого маніпуляторв», це на випадок якщо перемога не дістанеться комусь із його кандидатів. Це свого роду гра на випередження і натяк Порошенку, що не дадуть йому посісти такий бажаний пост. Цю думку можна ще аргументувати тим, що МВС ставиться дуже лояльно до «Нацдружин». А означає, що у Авакова все «під контролем». Були б це реально проросійські месники, думаю що не так спокійно міністр МВС спостерігав би за цими акціями.

17 березня на черговій зустрічі з електоратом П.О.Порошенко заявив, що ведуться спроби зірвати вибори президента 2019 року. Одним із реальних доказів є дестабілізація політичної ситуації з боку «Національного корпусу» і «Нацдружин». Він заявив, що ці люди провокують правоохоронні органи заради породження конфлікту, вони хочуть, щоб зі сторони глави держави була застосована груба сила. Та керманич України чітко дав зрозуміти, що такого подарунка він їм не надасть . Та водночас, (мало хто звернув увагу на це) дав зрозуміти, якщо так продовжуватиметься то з цими людьми будуть боротись справжні націоналісти, патріоти України. З його слів це звучало так: « Наша відповідь – це наше з вами багатотисячне протистояння, боротьба за державу, збори справжніх українських патріотів». Цими словами він дав зрозуміти, що не має наміру здаватись, а це означає, що найжорсткіші протистояння ще попереду.

Якщо реально опиратись на всі факти, то не можна явно підтвердити думку Порошенка про те, що вибори зірвуть. Більше можна припустити, що перший тур таки відбудеться, а вже після його результатів Україну чекатиме «невідомість». Дотепер було зрозуміло, що за виходу в другий тур пари «Зеленський – Тимошенко» чинний глава відпариться на пошуки нового дому, та як ми бачимо ще є «Порох» і він не буде здаватись.  І скоріш за все-таки буде пара : «Порошенко – Зеленський/Тимошенко», а за такого варіанту Україну, нажаль, буде лихоманити. Поганим є те, що цього разу будуть «битись всі на купу». А головними зачинателями будуть тітушки з двох сторін. Та найбільше знову постраждає звичайний народ.  Тільки постає питання чи вартує за когось із них боротись? Хіба вони це заслужили?

Хочу звернутись до народу України: «Не піддавайтесь маніпуляціям жодному із кандидатів, не йдіть «брат на брата», перед тим як щось погане зробити- задумайтесь! Бо коли в реальності будемо битись між собою, то Путін цим точно скористається. А тоді вже значення не буде хто президент – Зеленський, Порошенко чи Тимошенко, тоді вже буде пізно…»

Політичний експерт, Мізрах Ігор

Материалы по теме: