Мистецтво як складова духовної культури суспільства – Мізрах Ігор

У світі є безліч речей, які приносять щастя: гроші, комфорт, гарне вбрання, подорожі. Але окреме місце в житті кожної людини займає мистецтво. Ми розуміємо мистецтво або не хочемо розуміти,...

У світі є безліч речей, які приносять щастя: гроші, комфорт, гарне вбрання, подорожі. Але окреме місце в житті кожної людини займає мистецтво. Ми розуміємо мистецтво або не хочемо розуміти, розбиратися або обходити стороною. Але саме мистецтво поступово, крапля за краплею, наповнює нас особливим та ні на що не схожим щастям.

Мистецтво – це одна із форм суспільної свідомості людини, та вид людської діяльності, які відображають дійсність у конкретно-чуттєвих образах, відповідно до певних естетичних ідеалів.

Є 7 видів мистецтва, яке робить людей щасливими:

  • Діє на тіло та душу;
  • Зменшує стрес;
  • Допомагає розуміти реальність;
  • Розвиває емпатію;
  • Вчить бачити навколишнє середовище;
  • Змушує правильно думати;
  • Пробуджує насолоду.

Скульптура —  це вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об’ємну, тривимірну форму і виконуються із твердих чи пластичних матеріалів. Скульптура зображує головним чином людей, тварин, головні жанри — портрет, історичні, побутові, символічні, анімалістичний жанри.

ТОП-15 рейтингу у світі сучасних скульптур, над котрими не владна гравітація.

«Невагомість», Франція.

Експозиція перетворила вулиці в арт-маршрут у французькому селі Мужен, яка протягом багатьох років притягувала творців, серед яких були Пабло Пікассо та Франсіс Пікабіа. Особливо помітними серед представлених робіт були скульптури Ніколя Лаваренна (Nicolas Lavarenne). Цей сучасний скульптор-самородок став відомим завдяки зображенням людських фігур, що балансують в найнесподіваніших місцях. Як ці витончені, гнучкі тіла однією своєю присутністю змінюють наше сприйняття навколишнього світу, створюють відчуття легкості, динаміки та гри.

«Сходи до неба», Австралія.

Незвичайна скульптура-ілюзія з’явилася між пляжами Бонді та Тамарама у Сіднеї, Австралії. Її творцем є скульптор і художник Девід МакКрекен (David McCracken), який назвав своє творіння – «Сходи до неба». Під час чергового проходження щорічної австралійської арт-виставки «Скульптура біля моря» «Sculpture by the Sea» у 2013 році, новозеландський художник Девід МакКрекен представив свою роботу – «Сходи до неба». Алюмінієва скульптура являє собою безліч сходинок, які ведуть вгору під кутом в 45 градусів до моря і їх розмір з кожною сходинкою зменшується.

Дивною властивістю цих сходів є ще й те, що якщо дивитися на неї під певним кутом, то завдяки тому, що вона звужується до верху, створюється оптична ілюзія, що вона нескінченна і йде високо в небо. Але все-таки це скульптура завдяки своїй унікальності заслуговує на увагу.
Скульптура «Сходи до неба» дуже відвідуване місце, вона добре виглядає як в денний час, так і вечірнє, вдень вона веде до неба і хмар, а ввечері до зірок. А завдяки тому, що сходи побудовано на височині і спрямована в бік моря то здається, що вона веде прямо в Рай.

“Неминучість часу”, Греція.

Скульптура, що вражає та лякає та виконана грецьким художником Адамом Мартінакісом. Представляє жанр футуристичного віртуального арт-об’єкт, на жаль, доступний для перегляду тільки в інтернеті, але сучасне мистецтво незмінно шукає для себе нові способи вираження.

«Особливості гравітації для слона», Великобританія.

Скульптура «Особливості гравітації для слона» – це дивовижний монумент, присвячений теорії Даніеля Фірмана, в якій закладено, що слон зміг би балансувати на своєму хоботі на відстані 18.000 кілометрів від землі.

Це прекрасний витвір мистецтва являє собою слона, виготовленого з природного каменю, який балансує на своєму хоботі. Він розташований в знаменитому палаці Фонтенбло, завдяки чому досить популярний серед місцевих жителів і туристів, які приїжджають подивитися на цю вишукану скульптуру.

«Бігун», Греція.

Скляна скульптура “Бігун” з’явилася в Афінах у 1988 році. Вона повністю складається з темно-зеленого скла, її автором є грецький скульптор Костас Варотсос. Майстер вважає за краще працювати тільки зі склом і металом, тому кожна з його скульптур стає незвичайною.

Афіни вважаються народжуваність Олімпійських ігор. Але саме ця скульптура бігуна створена на честь олімпійської бігунки Спиридон «Спірос» Луїзи.
Багато проїжджає через площу Омонія, де і встановлено пам’ятник бігунові, точніше бігунці. Проїжджаючи повз цієї величезної статуї, люди ніби надихаються від неї і набираються сил на весь залишок шляху. Цю композицію знає весь світ. Своєю незвичністю – як матеріалом, так і формою, вона викликає у людей сильні емоції і не залишає їх байдужими.

«Алі і Ніно», Грузія.

У грузинському місті Батумі є своя історія любові, втілена у незвичайних металевих скульптурах. Місцевим жителям і гостям курорту розповідають про велике почуття статуї Чоловіка і Жінки, іменовані також «Алі і Ніно».

Витвором мистецтва, створеним Тамарою Квесітадзе, можна помилуватися, прогулюючись по набережній міста. Композиція символізують героїв однойменного роману, авторство належить письменникові Курбану Саїду, вихідцю з Азербайджану. У книзі йдеться про мусульманського юнака Алі, що відчуває найніжніші почуття до грузинської принцеси Ніно, які не можуть бути разом через різні перешкоди. Розповідь переповнена драматичними моментами, що пронизують душу. Подолавши всі перешкоди, дівчина і хлопець одружуються. Але в фіналі наш герой гине, залишаючи дружину на руках з маленькою донькою.

Статуї, встановлені лише у 2010 році та встигли завоювати популярність оточення. Фігури весь час знаходяться в русі: кожні 8-10 хв, вони розходяться і з’єднуються. Заворожлива картина стає ще більш чарівною в темряві, коли скульптури сяють різноманітним світлом.

«Апелдорнські діви», Нідерланди.

Картинки по запросу Virgins of Apeldoorn

«Апелдорнські діви» (Virgins of Apeldoorn) – інсталяція в парку міста Апелдорні, виконана голландською художницею і скульптором Елізабет Штінстра (Elisabet Stienstra). Скульптурна композиція складена з трьох бронзових статуй дівчат, які порхають у повітрі паралельно землі. Їх волосся і складки суконь спускаються до землі так, як ніби дівчата сплять на невидимих ​​ліжках. Одна з грацій лежить на животі, інша – на спині, третя – на боці. Досить складно сказати, чи є фігури образами однієї і тієї ж дівчини.

Автомобільна скульптура «Mercedez-Benz», 2014 року, Англія.

З 1997 року скульптор і художник Джеррі Джуда (Gerry Judah) будує головну тематичну автомобільну скульптуру для щорічного Гудвудського Фестивалю швидкості в Сассексі, Англія. Він зводить колосальні і видовищні конструкції у польоті з автомобілів.

Сталева скульптура зведена заввишки 26 м, тривалістю 90 м і вагою 160 тонн.

Гіпер реалістичність ілюзії з дерева, США.

Том Еккерт виготовляє гіпер реалістичні скульптури, які здатні здивувати будь-якого скептика, у якого відразу виникне питання. Так, в це важко повірити, але всі представлені скульптури зроблені з дерева, а для більш точного візуального ефекту пофарбовані глянсовою фарбою. В результаті вийшли такі супер гіперреалістичні скульптури, від яких просто неможливо відірвати очей.
Том Еккерт – теми для своїх робіт вибирає, звичні образи з нашого повсякденного життя у вигляді предметів побуту: книг, одягу і дрібних аксесуарів.

Скульптури з дерева, талановитого майстра і художника Тома Еккерта, більше схожі на твори, зроблені з каменю, заліза, паперу і навіть шовку, настільки Том точно, в найдрібніших деталях зобразив скульптури, з якого і є матеріалу виготовленні у життя ці предмети. Звичайно ж найбільшою вершиною майстерності скульптора, є зображенням напівпрозорої тканини. Тому для своїх скульптур Том Еккерт використовує м’які сорти дерев типу липи.

«Книжкові скульптури», Іспанія.

Іспанська художниця Алісія Мартін (Alicia Martín) дає книгам друге життя, перетворюючи їх в абсолютно нові твори мистецтва. Сучасні художники гармонійно пожвавлюють простір міста, нагадуючи тим часом, які є важливі речі у середовищі. Паперові книги відходять у небуття, поступаючись позиції сучасним носіям інформації, але в багатьох будинках сьогодні зберігається маса непотрібних книг, які рано чи пізно, поповнять смітник. Алісія Мартін запропонувала свій, креативний погляд на «книжкову» проблему, і подивитися на глобальні екологічні проблеми, як зростає звалища і чистота міських вулиць.
Арт-творчість Алісії Мартін незвично і заворожуюча. Один з її найбільших проектів називається «Biografias». Книги утворюють хвилю з вікон будинків, подібно водоспаду. Здається, що всередині будинок вже переповнений та не вмістився в простір кімнат і виливається назовні. «Biografies» художниця реалізувала в своєму рідному місті – в Мадриді. Він охопив три історичні будівлі Мадрида – з якого вікна виливаються водоспади книг.

«Мандрівник», Франція.

Найвідомішим творцем Каталано є «Мандрівники». Ці скульптури зображують мандрівників, чоловіків і жінок з валізами. Незвичайне в них те, що у скульптур не вистачає частин тіла, вони ніби «розірвані», порожні посередині. Здається, що частини людей висять у повітрі. Така незвичайна інтерпретація змушує дивуватися і почати дивитися уважніше на світ навколо. Залежно від того, де скульптура стоїть, змінюється погляд на неї. Вони дійсно неймовірні.

«Візьми мою блискавку, але не чіпай мій грім») Великобританія.

Похожее изображение

Ілюзія розсіченого навпіл старовинного вікторіанського особняка була встановлена ​​перед входом на ринок Ковент-Гардена в Лондоні. Цю інсталяцію з назвою “Take my lightning but do not steal my thunder”, «Візьми мою блискавку, але не чіпай мій грім» придумав і втілив у життя британський ілюзіоніст Алекс Чіннек (Alex Chinneck). Нижня частина будівлі встановлена ​​на землі, а верхня вільно порхає в повітрі.
Навіть якщо обійти конструкцію з усіх боків, то лише дуже спостережлива людина побачить, що фізична підтримка будівлі все ж існує.
Секрет полягає в фокусі каркасу опори, яка замаскована під зелений візок, який випадково стоїть біля бокової стіни будинку.

«Yuanyang», або «Кавовий поцілунок», Китай.

Похожее изображение

Джонсон Цанг зробив «Yuanyang» та є одним з видів водоплавних птахів, більш відомих як мандаринка. Оскільки «Yuanyang» завжди з’являються парами, вони традиційно прийняті, як символ подружньої любові. Термін також застосовується до відомого в Гонконзі напою, винайденому «Cha Canting». Типовий «Yuanyang» це напій, який являє собою суміш чорного чаю, молока та кави, що зображає злиття східної та західної культур в Гонконзі. А в народі називають скульптуру, як «Кавовий поцілунок».

«Сила природи», Італія.

Художник Лоренцо Куїнн (Lorenzo Quinn), італієць за походженням, але вважає себе людиною світу, одного разу став свідком руйнівних наслідків цунамі й торнадо, що вибухнули в Таїланді й докотилися до південної частини США. Під враженням цих подій кілька років він назад почав створювати серію скульптур під назвою «Сила природи».

Ці 2,5-метрові бронзові, сталеві, алюмінієві статуї повні життя та енергії, зображуючи Мати-Природу в образі прекрасної жінки, яка обертає нашу Землю.

Статичні фігури дивним чином передають ідею інтенсивного руху – порив вітру, деформація драпірування одягу, що розвіваються волосся за спиною та обертає Землю.

«Дротяні феї», Англія.

Картинки по запросу Дротяні феї

Робін Вайт (Robin Wight) – програміст за фахом і скульптор за покликанням. Він створює казкових фей з дроту. Його творіння нагадують сталеві мережива, легкі та практично невагомі створіння парять в повітрі, сидять на дерев’яних парканах, катаються на гойдалках, заглядають у вікна і «потопають» у сонячних променях, радуючи перехожих своєю присутністю в садах, парках, лісах та навіть приватних володіннях.

Ці неймовірно витончені та динамічні скульптури зроблені з величезної кількості дроту. Але при цьому складається таке враження, ніби всі вони створені з повітря, вже настільки легкі та невагомі на вид, що ще трохи та тендітні жіночі силуети, кинуться слідом за пушинками кульбаб, розчиняючись в сонячних променях подібно ілюзіям. До того ж, кожна з них ідеально гармонує з навколишнім середовищем: в сонячні дні дріт світиться наскрізь, а в дощ – переливається іскорками крапель, в той час як з кожним подихом вітру – вони починають тремтіти, немов живі.

Мізрах Ігор

Материалы по теме: