«Міс ФМФ КПІ» – сенсації, провокації та відверті фото

3 квітня в одному із Київських клубів відбувся конкурс «Міс фізико-математичний факультет КПІ». Днями раніше на пейджі студентської ради ФМФ в Instagram були опубліковані десяток фотографій дівчат у білизні....

3 квітня в одному із Київських клубів відбувся конкурс «Міс фізико-математичний факультет КПІ».

Днями раніше на пейджі студентської ради ФМФ в Instagram були опубліковані десяток фотографій дівчат у білизні. Користувачі це назвали «об‘єктивацією», «проституцією» і «педофілією»; до такої гучної події долучилась депутатка Ірина Суслова.

Фотографії та відеозаписи з соцмереж були вилучені, але захід не скасували.

Дівчата вбрані в бежеві боді зі шкіряними ременями на шиї та тілі, і тримають батоги з секс-шопу. Пози дуже відвертого характеру, вони цілуються, сидять навколішки та випинають сідниці.

1 квітня відео виклали на YouTube і невдовзі його видалили під впливом великої кількості негативних коментарів та шеймінгу до дівчат.

«Конкурс краси в КПІ побив усі рекорди нівеляції жінки як суб’єкта. Голі дівчата виставлені на показ, ніби шматки м’яса. […] Не дивуйтесь потім скандалам про домагання у вишах, — пише викладачка кафедри соціології УКУ Альона Няшева. — На першому курсі вчаться формально діти, а педофілія — кримінальна стаття».

Фотографії дівчат з шаленою кількістю набирали тисячі лайків та репостів. Ось що пишуть користувачі: «Щиро соромно», «коханого чоловіка порадуйте, але не на просторах інтернету», «це точно КПІ, а не ескорт-агенція?».

Згодом у дискусії взяла участь Ірина Суслова. Вона висловилася про КПІ, що це «університетом з елементами порнографії», також пообіцяла надіслати запити в Міносвіти та до керівництва вишу.

«Останні чотири роки ми намагалися зруйнувати стереотип, що жінки [на щось] спроможні тільки тоді, коли мають впливого коханця, тата або чоловіка. Коли в передових вишах відбуваються такі конкурси, то ми закріплюємо стереотип, що Україна — країна-бордель». – каже депутатка

Організатор конкурсу студентка фізико-математичного факультету 19-річна Ліза Татаріна. На її закритому акаунті в Instagram багато професійних фото, у тому числі еротичного характеру. З14 років дівчина займається моделінгом.

«Я не вважаю, що оголене тіло — це погано, я сама в Instagram виставляю напівголі фото, але тут оголене тіло стає об’єктом для розваг, і це відбувається в навчальному закладі. Університет є закладом, де повинні виховувати певні цінності, стимулювати критичне мислення.» – каже дівчина.

Незважаючи на розгалось навколо конкурсу, Ліза не скасовує «Міс ФМФ». Вже 3 квітня натовп студентів збирається під входом у клуб MonteRay біля Хрещатика. Біля входу в клуб зустрічає сама організаторка. Вона щойно приїхала з деканату, куди її та учасниць викликали після численних дзвінків журналістів. Після того, як батькам почали дзвонити з адміністрації КПІ, двоє дівчат відмовилися від участі. В деканаті дівчатам провели виховну лекцію, але запевнили, що нікого не відрахують.

«В деканаті вважають, що я придумала цей хайп, щоб увійти в шоу-бізнес», — розповідає Ліза.

Дівчині почали дзвонити з різних невідомих номерів та казати, що на неї написали заяву в поліцію, за те що вона «займається педофілією та розповсюджує порнографію». Згідно статті 156 ККУ сімнадцятирічна дівчина вважається статевозрілою, тому публикація її еротичних знімків не може бути кримінальним злочином. Однак, 17-річна дівчина ще неповнолітня. За Законом «Про захист суспільної моралі» неповнолітніх заборонено втягувати у «виробництво продукції сексуального чи еротичного характеру» — суд може визнати це правопорушенням.

До шоу лишилось пів години. У залі приглушене світло. Над сценою — червона куліса. Зобох боків сцени — кілька екранів, на них транслюватимуть промо-ролик конкурсу. На сцені хлопець налаштовує гітару. Це соліст гурту «Аварійний вихід», який сьогодні виступатиме на розігріві.

Ми запитали студентів у залі, як вони відносяться до такого типу конкурсу, на що першокурсник КПІ Влад відповідає:

«Нормальне свято. Може з фотографіями організатори перейшли межу, але ця межа відходить далі — в бік відвертого».

Конкурс починається із запізненням на дві години — о дев’ятій. Ведучі представляють журі, які обиратимуть та оцінюватимуть переможницю. Це четверо зрілих чоловіків (засновник INSTA.tools Олександр Канцлер, співзасновник Благодійного фонду «Меценати добра» Євгеній Бульда, коміки Олександр Степаненко та Дмитро Зелінський), двоє хлопців ( «Містер КПІ-2017» та «Віце-містер КПІ-2018»), директор модельного агентства PM models Ірина Бонь та Ліза Татаріна. На столиках біля їх ніг розкладені роздруковані фотографії дівчат.

Розпочинається шоу з дефілювання дівчат у костюмах дияволиць. Потім на сцену виходить група «Аварійний вихід». Дівчата знову з’являються на сцені, переодягнувшись в ішні образи. Тепер вони школярки в коротких спідницях. Розкидають книги по сцені, розставляють ноги та вигинаються на підлозі.

Час інтелектуального конкурсу. Вони мають відповісти про «різницю між диференціалом у математиці та фізиці» та розв’язати кілька рівнянь. Поки студентки старанно виписують цифри на дошках, зал починає нудьгувати.

— Кому стало нудно? — питає ведучий у зали. Усі починають аплодувати. Ведучі передчасно закінчують конкурс, не давши дівчатам розв’язати рівняння. Далі все йде по-порядку: нове дефіле, виступ гурту, танець.

Близько дванадцятої в залі ще гучно. Студенти на барі випивають коктейлі. Усі танцюють і розмовляють, перекрикуючи музику.

«Дівчата дуже перехвилювались. Самі розумієте, сидиш вирішуєш інтегральчики, а тут раптом ти у всіх новинах. Підтримайте їх», — намагається зосередити увагу гостей на фіналі конкурсу його співорганізаторка Наталія Вахнова.

На сцену виходять члени журі тримаючи у руках стрічки з написами: «Міс грація», «Міс еластичність», «Міс гріх», «Міс секс». Зрештою, оголошують: «Міс ФМФ-2019″ стала другокурсниця Настя Щербак».

Ліза підходить до дівчини. Обіймає її, одягає на неї стрічку та дарує корону. Щербак починає плакати. Одразу після нагородження ми підійшли до дівчини аби запитати, які у неї емоції зараз, але вона каже тільки одну фразу: «Я ні разу про це не пожалкувала. Ні разу. Чесно».

Материалы по теме: