Лещенко «кришує» одеського контрабандиста сигарет, – джерело

Колишній соратник Михаїла Саакашвілі Віктор Берестенко, який, як встановили митники, причетний до спроби незаконного вивезення в Ізраїль великої партії сигарет, знайшов покровителя у Верховній Раді України. Ним став народний...

Колишній соратник Михаїла Саакашвілі Віктор Берестенко, який, як встановили митники, причетний до спроби незаконного вивезення в Ізраїль великої партії сигарет, знайшов покровителя у Верховній Раді України. Ним став народний депутат від БПП Сергій Лещенко.

Про це виданню ІНФОРМАТОР повідомило поінформоване джерело.

За його словами, Лещенко вже зараз забезпечує Берестенку інформаційну підтримку, а також лобіює його участь у майбутніх парламентських виборах.

«Лещенко вважає одеського «активіста» цінним кадром, а тому хоче протягнути його у велику політику», – зазначив співрозмовник.

Варто нагадати, що вчора, 29 серпня, прес-служба ДФСУ повідомила про затримання рекордної контрабандної партії сигарет в Одеському порту. Одним із ключових «ділків» у незаконній схемі виявився Віктор Берестенко.

«Тютюнова продукція (сигарети Marlboro) була виявлена ​​під час митного контролю контейнера з вантажем «туалетний папір», який одне з вітчизняних підприємств експортувало до Ізраїлю. Під час проведення митного огляду вантажу виявилося, що тільки перші чотири ряди 40-футового контейнера займають коробки з туалетним папером. Далі – видніються тільки сигарети. Орієнтовна кількість виявлених тютюнових виробів – від 500 до 600 тисяч пачок сигарет. За попередньою оцінкою, вартість партії вилучених сигарет може досягати 15-17 млн грн», – повідомляла ДФСУ.

Джерела УНІАНу на Одеській митниці розповіли, що відправником і декларантом виступало ПП «Лібра» з Чернівців, одержувачем – компанія Ramil Basairzade з Ізраїлю. А ось експедитором контрабандного товару виступила досить відома компанія ТОВ «Інтер Транс Лоджистік». На сайті Європейської бізнес асоціації повідомляється, що засновником компанії є відомий союзник екс-керівника Одеської ОДА М. Саакашвілі Віктор Берестенко.

Віктор Берестенко

Берестенко неодноразово виступав з викриттям контрабандних схем на Одеській митниці. Влітку цього року на основі інформації, яку надав «активіст Берестенко», в німецькому виданні Süddeutsche Zeitung з’явилася інформація, що Україна нібито втрачає на контрабанді 4,8 млрд. доларів щорічно, а Одеська митниця є однією з найпроблемніших.

У той же час, за інформацією ЗМІ, метою «активістської діяльності» Берестенка було лобіювання інтересів власного бізнесу. З 2017 роки після зміни керівництва митниці він фактично втратив всі преференції. І шляхом «інформаційного тиску» намагався їх повернути.

Це не перший випадок, коли компанії Берестенка ловлять на контрабанді. У квітні цього року прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган повідомила про схему сірого імпорту в Україну автомобілів Porsche з ОАЕ, до якої була причетна компанія «Інтер Транс Лоджистік».

Материалы по теме: