Кваліфікаційна «Санта-Барбара» – за лаштунками скандальної справи Чванкіна

Предмети розкошу в деклараціях і незадекларовані статки, що не відповідають доходам. Махінації зі службовими квартирами і гроші в рублях на рахунках російського «Сбербанку». Чому судді з ВККСУ, які самі...

Предмети розкошу в деклараціях і незадекларовані статки, що не відповідають доходам. Махінації зі службовими квартирами і гроші в рублях на рахунках російського «Сбербанку». Чому судді з ВККСУ, які самі мають «рильце в пушку», продовжують оцінювати відповідність інших служителів Феміди? Дивіться цікаві факти й подробиці у сюжеті Асі Глуцької.

Королівські династії вибудовувалися століттями, але в Україні лише за кілька десятиліть сформувався цілий пласт інших династій – юридичних. У якогось служителя права й дочка навчається на юриста, десь син суддя, а десь кум – ректор юридичного університету. Все буцімто за законом. До слова, член ВККСУ Юрій Тітов – кум одіозного Сергія Ківалова. А тому комісію успішно проходить племінник Ківалова Сергій Могил і намагається не менш успішно здати кваліфоцінювання чоловік племінниці – Сергій Чванкін.

До нашої редакції потрапило відео співбесіди того самого Чванкіна – голови Київського райсуду в Одесі. До речі, саме так процедура проходить у всіх, як на справжнісінькому іспиті. Члени ВККС – вони по інший бік камери – ставлять різні запитання, наприклад, щодо знання законів чи придбаного майна. Кандидат відповідає. Усе фіксується на відео. Про що саме запитувати – члени кваліфкомісії вирішують самі. А після цього – у закритому режимі – виставляють бали.

Але сьогодні в ексклюзивній бесіді з журналістами «СтопКору» вперше один з чинних членів кваліфкомісії, Андрій Козлов, допоможе зазирнути по той бік лаштунків ВККС. І розповість, чому деколи співбесіда виглядає наче комплементарне інтерв’ю.

«Приходить до нас кандидат і каже, що батьки мають значний трудовий стаж, і що працювали вони ще з радянських часів. І через всі інфляційні процеси, через всі ниці початкові 90-ті роки вони пронесли значні статки і дозволили цій людині стати на ноги і придбати все коштовне майно, яке в неї є. Є сумнів, і цей сумнів мусить мати наслідком звільнення. Але колеги часто кажуть в таких випадках: ну ми ж не довели, що цього не могло бути», – зазначає пан Козлов.

У випадку з Сергієм Чванкіним відбулась саме подібна ситуація. Попри відверту маніпуляцію у відповідях, пан голова суду таки пройшов кваліфоцінювання. І нікого з суддів ВККС не здивувало, що свій елітний маєток Чванкін оцінив у 69 тисяч доларів, хоча вартість на ринку складає щонайменше мільйон!

Оскільки справа Чванкіна набула широкого розголосу, а рада доброчесності забракувала його кандидатуру, у ВККС вирішили ще раз провести з ним співбесіду – уже всім складом. Проте засідання раптово перенесли, і коли воно відбудеться – й донині невідомо.

Але і це ще не все: Тарас Лукаш, який був доповідачем у справі скандального одеського законника, написав заяву про звільнення. На думку члена громради доброчесності Романа Маселка, фатальним для цього «законника» став саме кейс Чванкіна.

СтопКор

Материалы по теме: