Кум Медведчука, який йде в Раду від «Слуги народу», більше ніж 200 днів протягом року не був на території Україні

Андрій Холодов, який балотується до Верховної Ради за списком партії «Слуга народу» під номером 22, мешкає поміж двома країнами, Україною та Австрією, при чому сукупна тривалість його перебування за...

Андрій Холодов, який балотується до Верховної Ради за списком партії «Слуга народу» під номером 22, мешкає поміж двома країнами, Україною та Австрією, при чому сукупна тривалість його перебування за кордоном більша, ніж дозволено вимогами законодавства щодо безперервного проживання кандидата в депутати в Україні протягом останніх п’яти років.

Аналізуючи дані за декілька років, найбільш показовим є 2015 рік: Холодов щонайменше 204 дні протягом цього року знаходився за межами України. Журналісти проаналізували дані його перельотів з початку січня по кінець грудня, переважна більшість яких – до Відня, де родина Холодова має віллу за 6 мільйонів євро.

=

​Водночас, відповідно до закону «Про вибори народних депутатів України», ним може бути обрано громадянина України, який на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п’яти років.

У свою чергу, закон «Про громадянство України» визначає безперервне проживання як таке, якщо разовий виїзд особи за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік – 180 днів, та встановлює, що «не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України».

Аналітик громадянської мережі «Опора» Олександр Клюжев пояснює: «У разі виявлення ЦВК порушень кандидатом конституційного вимоги щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років, комісія приймає рішення про скасування реєстрації такої особи. Таке повноваження ЦВК передбачене частиною п’ятою статті 61 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Серед учасників ринку називають Андрія Холодова «тіньовим бізнесменом», який заробляє на роздрібній торгівлі цигарками у столичних кіосках. Офіційно Холодов є бенефіціаром заводу «Ефкон-вікна» в столиці. Цей завод виробляє алюмінієвий профіль та інші будівельні конструкції з цього металу.

Дружина Катерина Шаховська, на яку записана вілла у Відні, є дизайнеркою одягу та кумою Оксани Марченко – дружини співзасновника партії «Опозиційна платформа – За життя», кума російського президента Володимира Путіна Віктора Медведчука.

Цікаво, ЦВК направила партії Зеленського лист з інформацією про можливе подвійне громадянство чи непроживання в Україні протягом 5 років щодо чотирьох кандидатів, серед яких – Андрій Холодов.

Материалы по теме: