Коломойський воює з Ахметовим на Запоріжжі

Команді Ахметова на Запоріжжі, зараз час займати кругову оборону у зв’язку з очікуваним призначенням нового губернатора. Попри те, що про погодженого на цю посаду Віталія Туринка відомо вкрай мало, уже зараз...

Команді Ахметова на Запоріжжі, зараз час займати кругову оборону у зв’язку з очікуваним призначенням нового губернатора. Попри те, що про погодженого на цю посаду Віталія Туринка відомо вкрай мало, уже зараз можна пророкувати, що градус напруги між облдержадміністрацією та афілійованою з “Запоріжсталлю” мерією з його приходом буде вкрай високим.

Розташування бізнесу Туринка у вотчині довіреної особи Коломойського – Ігоря Палиці, дають підстави вважати, що саме руками Туринка Коломойський тіснитиме на Запоріжжі Ахметова. Окрім того, й сам Туринок може бути зацікавлений у тому, аби посунути “ахметівських” від міських підрядів. Адже пов’язані з ним підприємства, що спеціалізуються на виробництві залізобетонних конструкцій та товарного бетону, вочевидь, не відмовляться від участі “у розбудові Запоріжжя”.

На відміну від екс-губернатора Костянина Бриля, який скоріше програв, ніж виграв протистояння з командою “Запоріжсталі”, на боці Туринка, принаймні, на старті його роботи в ЗОДА буде суспільна думка. Майбутньому губернатору, який ніколи не був дотичний до держслужби, не треба виправдовуватися за статки, окрім того, він – запоріжець.

Варто згадати гучну заяву екс-губернатора про держпереворот, що готують на Запоріжжі, та обшуки в мерії, які відбулися після цього. Чиновників запідозрили небагато-немало у передачі секретної інформації в ОРДЛО. Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк тоді мав вигляд вкрай блідий, хоча і волів показати, що з заявами Бриля обшуки не пов’язані.

“Міський голова сказав, що не хотів би пов’язувати подію ні з якими заявами, які прозвучали раніше”, – йшлося в коментарі прес-служби.

Симптоматично, що одночасно із погодженням кандидатури Туринка на посаду губернатора, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк майже прямим текстом звинуватив президента України Володимира Зеленського у транспортному колапсі в місті. Останній виник через ремонт на греблі Дніпрогесу, провести який до 15 жовтня доручив саме гарант. Тож цей аргумент міська влада може розкрутити та використати для дискредитацію “Зекоманди” під час місцевих виборів.

У будь-якому випадку, до цих виборів запоріжці стануть, скоріше за все, свідками “війни” між господарями Запоріжжя, що втрачають вплив, та оновленою президентською вертикаллю в області. Після них, ахметівським, не виключено, доведеться тримати глуху оборону.

Материалы по теме: