Кількість «євроблях» в Україні зростає шаленими темпами

Практично всі автомобілі на єврономерах (110 тис., тобто 97 %) вже порушили терміни перебування в країні. Про це розповіла керівниця напрямку зовнішніх зв’язків Групи “Єврокар” Олена Чепіжко,  пише  Opinion. За...

Практично всі автомобілі на єврономерах (110 тис., тобто 97 %) вже порушили терміни перебування в країні. Про це розповіла керівниця напрямку зовнішніх зв’язків Групи “Єврокар” Олена Чепіжко,  пише  Opinion.

За її словами, кількість автівок на європейських номерах стає більше з кожним роком, а кількість транспортних засобів, що перебувають в Україні незаконно, за останній рік збільшилася в 6 разів.

“На сьогодні можна з прикрістю констатувати, що проблема набрала загрозливих масштабів. За даними Державної фіскальної служби, станом на кінець квітня 2018 року в режимі транзиту в Україні фактично знаходяться понад 113 тис. автомобілів“.

Кількість автомобілів, які заїхали в режимі “тимчасового ввезення“ і фактично знаходяться в Україні, – 364 тис., із них з порушенням термінів – 207 тис. авто. Таким чином, в Україні незаконно перебувають 317 тис. автомобілів з іноземними номерами. Для порівняння – ще рік тому (станом на кінець червня 2017 року) таких авто було 52 тис. Отже, менше ніж за рік кількість порушників чинного законодавства зросла аж у 6 разів”, – пояснила експертка.

Крім того, за даними поліції, за 2017 рік на території України сталося понад 10 тис. ДТП через водіїв на “євробляхах”, а це 6 % від їх загальної кількості. За минулі кілька місяців 2018 року відсоток таких ДТП зріс до 8,5.

Адвокат Олена Дроздова переконана, що наразі існує велика проблема з процедурою ввезення закордонних автівок в Україну, а враховуючи ще й той фактор, що водій “євроблях” може легко втікти від відповідальності, отримуємо масштабну проблему, яка стосується не лише ДТП.

Источник

Материалы по теме: