Кількість пластикового сміття в світовому океані може зрости більш ніж на 40% до 2030 року – WWF

До 2030 року загальний обсяг пластикових відходів у світі зросте більш ніж на 40%, а кількість сміття подвоїться. Про це повідомляється в щорічній доповіді Всесвітнього фонду дикої природи (WWF)...

До 2030 року загальний обсяг пластикових відходів у світі зросте більш ніж на 40%, а кількість сміття подвоїться. Про це повідомляється в щорічній доповіді Всесвітнього фонду дикої природи (WWF)

За даними екологів, за останні 18 років рівень відходів хімічної промисловості був практично подвоєний по відношенню до початку ери пластику, а рівень забруднення повітря і океанів зростає в геометричній прогресії. Наслідки такого явища для світової екосистеми непередбачувані.

«Зараз обсяг виробництва виробів із пластику становить близько 53 кг в рік на кожну людину. Їх виробляють безконтрольно, без урахування реальних потреб, і це не дозволяє ні регулювати масштаб забруднення, ні спинити його зростання», – говорять WWF.

«Близько 40% пластмас, які ми споживаємо сьогодні, – це одноразові вироби, такі як столові прилади, тарілки, харчові контейнери, упакування і пляшки. Ці предмети повинні просто зникнути з нашого побуту. Також важливо розробити державні стимули, які допоможуть виробникам і бізнесменам зробити вибір на користь відмови від пластику та використання біологічної упаковки, що розкладається», – підкреслив Річард Лек, голова австралійського департаменту океанографії WWF.

Дослідження WWF показують, що 100 млн тонн пластику щороку стають сміттям, забруднюючи землю, річки і океани, стають причиною збільшення числа випадків захворювання раком і ставлять під загрозу існування 270 видів тварин.

Материалы по теме: