Київський бронетанковий завод купив власні б/y запчастини за 9 млн

ДБР підозрює посадовців ДП “Київський бронетанковий завод” в привласненні коштів через угоди з ТОВ “Торгів дім “Партсет” щодо ремонту та  закупівлі деталей до бронетранспортерів на 9,14 млн грн. В...

ДБР підозрює посадовців ДП “Київський бронетанковий завод” в привласненні коштів через угоди з ТОВ “Торгів дім “Партсет” щодо ремонту та  закупівлі деталей до бронетранспортерів на 9,14 млн грн.

В рамках оборонного замовлення Міністерство оборони уклало з “КБТЗ” угоду на постачання армії бронетранспортерів БТР-3ДА.

Для цього, на початку липня 2018 року завод уклав договір підряду з “Торговий дім “Партсет” і на його виконання під виглядом стендових випробувань було проведено ремонт та косметичне відновлення 35-ти колісних редукторів та 12 мостів до бронетранспортерів, які вже були у використанні.

“На виконання договору фірма поставила під виглядом нових запчастини та комплектуючі, які були відновлені перед тим на території київського заводу. А саме – 35 колісних редукторів та 12 мостів до бронетранспортерів”, – йдеться у повідомленні.

Слідство стверджує, що комплектуючі вже були в використанні, та ще й не відповідали технічним вимогам та були поставлені по завищеним цінам.

В суді слідчий клопотав про доступ до банківських рахунків  “ТД “Партсет” в АТ “Райффайзен Банк Аваль” у Києві, і суд це клопотання задовольнив. З іншої ухвали Печерського райсуду Києва стало відомо, що 6 червня ДБР провело обшуки “КБТЗ”, де знайшла частину комплектуючих, які були закуплені по контракту з “ТД “Партсет”. Нині це обладнання заарештоване.

“ТД “Партсет” було зареєстроване в Києві в 2015 році як ТОВ “Оптімалбуд”. Нову назву фірма отримала за два місяці до угод з київським оборонним підприємством.

За даними видання, тоді ж її власником став Борис Рожановський, але через кілька тижнів фірму переписали на нинішнього її власника та директора Івана Николенка, який прописаний в столичному гуртожитку.

З листопада 2015 року керує “КБТЗ” Вадим Шкавро, який раніше вже очолював завод в 2011-2013 роках.

Материалы по теме: