Ігор Мізрах: Тимошенко відмовилась бути модератором дебатів. Як розцінювати таке рішення? Що підштовхнуло її ігнорувати флешмоб Зеленського?

Цілий світ слідкує за фінальною частиною президентських перегонів в Україні. Про це елементарно  свідчать щоденні публікації практично у всіх відомих світових ЗМІ.  Та нічого дивного в цьому немає, адже...

Цілий світ слідкує за фінальною частиною президентських перегонів в Україні. Про це елементарно  свідчать щоденні публікації практично у всіх відомих світових ЗМІ.

 Та нічого дивного в цьому немає, адже наша Держава є своєрідним центром між Російською Федерацією та Європою і США. Відомі політики з обох сторін намагаються перетягнути нашу Державу на «свою сторону». Всі розуміють,що на кону військово-економічний вплив на світ. Саме Україна зараз є центром і цією хиткою рівновагою між Сходом і Заходом. Нагадаю, що у другому турі за найвищу державну посаду змагатимуться лідер першого туру Володимир Зеленський, який набрав 30,24% голосів та Петро Порошенко, який посів другу сходинку із результатом 15,95%.

Та в цій публікації мова йтиме не про них, як головних героїв, до чого за останні дні всі звикли. А поговоримо про кандидата, точніше кандидатку, яка зайняла третю сходинку у надзвичайно напруженій боротьбі за найвищу владу – це Юлія Володимирівна Тимошенко. Вона фінішувала із результатом 13,40%, а це не так далеко до другого місця. Пані Тимошенко спочатку навіть висловлювалась про фальсифікацію виборів, неодноразово запевняла, що саме її команда має бути разом із Зеленським у фіналі, та у більше ніж висловлювання це не переросло. Багато хто це пояснює тим, що лідерка ВО «Батьківщини» є близькою соратницею Ігоря Коломойського, а його план був простий: як мінімум один його кандидат має бути в другому турі.  Звісно, краще два, але результат який показав Зеленський перевершив всі сподівання і самого олігарха. Тому пані Тимошенко, як частина величезної команди гучно не апелювала. Її дії швидше нагадували спробу надавити на жалість своєму електорату, щоб втримати їх для підтримки на Парламентських виборах.

Щодо самої передвиборчої гонки, то Юлія Володимирівна нічого нового не показала, всі ті ж обіцянки (трішки модернізовані), насвідміну від попередніх виборів, тільки без коси на голові. Зрозуміло, що лідерка ВО «Батьківщини» завжди мріяла про крісло Президента, та цього разу їй більше нашкодив її партнер, який виставив на гонку «темну конячку», яка обскакала всіх. Можливо так і не мало бути і героїнею мала стати таки Тимошенко, та маємо те, що маємо, і саме це зрозуміла і сама Юлія Володимирівна. І тепер змушена виходити із наявної ситуації, яка вже є не настільки сонячною, як їй здавалось минулого року.

У випадку перемоги Зеленського, виключати варіант Прем’єрства Юлії Володимирівни не варто, але «Зе-кандидату» ще треба перемогти, що на даний час вже не настільки реально, як це було 1 квітня. З цього дня багато чого міняється, і мало що на користь Зеленського… Тому, чи бути Тимошенко Прем’єр Міністром, а Зеленському Президентом  говорити занадто рано, а точніше, вже можна припустити, що Порошенко явно перетягує «ковдру» на свою сторону, а для ще кращого результату в нього є більше як два тижні.

Про шанси і дії кандидатів обов’язково розкажу в наступних публікаціях, слідкуйте, буде дуже цікаво. Я доведу, що шанси кандидатів, як мінімум 50 на 50, або й більші у Порошенка. Підкреслюю, я не явний прихильник  Петра Олексійовича і Володимира Зеленського. В даній ситуації я до кінця дотримуватимусь нейтралітету, і тільки опираючись на факти, спробую дати оцінку діям обох кандидатів і їх шансах стати Президентом України.

Як ми вже всі спостерігали, лідер «Студії Квартал-95» взявся випускати флешмоб за флешмобом. Якщо конкретизувати, то загальна назва в них: «Даю вам 24 години». Першим відео було звернення до Петра Порошенка із закликом його до дебатів, далі заклик до Юлії Тимошенко стати модератором цих дебатів. Якщо узагальнити і бути реально чесними, то навіть у явних прихильників Зеленського такі його дії не повністю визвали схвалення. Більше того, з’явилось багато «кавер-версій»  вже проти самого «Зе-кандидата», де вже йому дають 24 години на виконання тієї чи іншої дії.

Та про те, що зараз робить Зеленський і його команда обов’язково в наступних публікаціях, ви ознайомитесь із дійсно цікавою думкою і фактами, щодо останніх подій, які відбуваються із шоу-меном. І найголовніше, для чого це все?

Повертаючись до флешмобу із зверненням до Тимошенко, який вона проігнорувала , а це означає, що вести дебати вона не буде. Юлія Володимирівна не буде модератором  між Зеленським і Порошенко – про це повідомив в ефірі “Радіо Новое время” спікер передвиборчого штабу Зеленського Дмитро Разумков. Його пряма мова була така: «Вона була б незалежним арбітром, тому що критикувала б обох кандидатів. Якби вона погодилася, то на стадіоні було б представлено 60% голосів виборців. Тобто це було б реально представництво більше половини країни. Але сталося так, як сталося». Далі він додав знову свою, чергову версію про те, що «… місце модератора буде запропоновано будь-кому іншому… Це повинен бути незалежний рефері, який буде рівновіддалений від двох команд». Виділені слова на тлі крайніх подій можна розцінювати, що саме команда шоу-мена поставить «свого» модератора. А щоб Порошенко не відвертівся знову, це буде подано українцям черговим флешмобом.

Чи не забагато умов від «Зе-команди»? І чому так лагідно веде себе Петро Олексійович? – думаю багато з вас задавали собі ці питання,. А відповіді назапитання в мене є , та озвучу я їх в наступних публікаціях…

Так чому ж відмовилась Тимошенко? Багато хто подумає, що вона, як соратник Коломойського, мала б прийти на допомогу Зеленському і на дебатах, попри всі визказуванні Разумкова, що вона нейтральна, повинна була б перетягнути «ковдру»  на себе. І саме вона мала б в реальності дебатувати із Порошенком, а Володимир Олександрович в цей час на їхньому фоні влаштував би красиве шоу.

Припускаю, що штаб відомого коміка не очікував ігнорування зі сторони Тимошенко, адже вони розуміли, що вона побоїться піти проти «спільного знайомого». Та Юлія Володимирівна зрозуміла, що такий крок може повністю поставити хрест на її політичній кар’єрі і це факт. Адже не всі виборці вірять в казочку про те, що вони із Зеленським «не кормляться» із одних рук, і про те, що вона буде незалежним експертом ніхто не повірив. Її би терміново осудили європейські політики і весь український народ, незалежно від симпатій до кандидатів. А так лідерка В.О. «Батьківщина» перед Парламентськими виборами ризикувати не буде. Тим більше, вона адекватна людина і бачить, що у поведінці Зеленського є щось занадто нове і цікаве, він робить щось таке, що явно по певних причинах знижує його рейтинг. А за два тижні може статись багато, і вїї ситуації краще залишитись при своєму електорату перед виборами у Верховну Раду, ніж «підписатись» на якусь занадто незрозумілу гру «Зе-команди»  на чолі з Ігорем Валерійовичем Коломойським.

Ще одним фактом ігнорування Тимошенко флешмобу є вдала гра на випередження команди Порошенка, які у всі можливі способи заявляли, що Зеленський має вибачитись перед кандидатом у Президенти Юлією Тимошенко, адже вона не «якась ведуча», вона серйозний політик і заклик стати модератором є приниженням її гідності. Звісно, всі ми розуміємо, що порошенківцям реально не має значення ким би була леді «Ю», якщо б це не загрожувало їх інтересам. Та факт залишаєттся фактом і в цьому випадку їм банально вигідніше возвеличити свого одного ворога, заради перемоги над іншим.

Раніше я вже розповідав у своїй статті « Чи відбудуться дебати між Зеленським і Порошенком? Які шанси обох кандидатів на перемогу?» (https://mizrakhigor.wordpress.com) про те, що Володимиру Зеленському буде набагато важче, адже його «розбиратимуть під мікроскопом», а з Порошенком вже наче стались всі найважчі біди. І при такому розкладі все, як мінімум, може призвести до реального урівнювання шансів на Президентське крісло.

А щодо того, чи правильно поступила пані Тимошенко, вважаю, що так, правильно. Найперше їй це як плюс зарахують не тільки її виборці, а й електорат Порошенка. Трішки краще на неї дивитиметься і навіть частина виборців Зеленського не скажуть їй за це поганого слова. Плюс в обличчі українського народу і світової спільноти вона постає людиною, в якої є свої людські цінності. Те, що вона залишиться «за кадром» — є виключно позитивом для неї і цілого українського народу.

А ми поки що залишаємося один на один зі своїм власним ВИБОРОМ!

Тож думаємо…

Політичний експерт

Ігор Мізрах

Материалы по теме: