Гройсман стає найвпливовішим політиком у державі, – політолог

Невдала спроба Петра Порошенка призначити через парламент «ручний» склад ЦВК стала вагомим ударом по впливовості президента. Зате від провалу гаранта виграв Володимир Гройсман, який активно нарощує політичну вагу і...

Невдала спроба Петра Порошенка призначити через парламент «ручний» склад ЦВК стала вагомим ударом по впливовості президента. Зате від провалу гаранта виграв Володимир Гройсман, який активно нарощує політичну вагу і стає найвпливовішим політиком у державі.

Про це у коментарі виданню ІНФОРМАТОР заявив політолог Леонід Кулєш.

«Після того, як Порошенко не зміг призначити через парламент підконтрольний йому новий склад ЦВК, він втратив вплив на значну частину своєї фракції та де-факто розвалив коаліцію, оскільки йому і БПП тепер буде дуже важко про будь-що домовитися з «НФ». Чергова спроба президента узурпувати владу у підсумку закінчилася для нього ослабленням впливу на Раду», – сказав він.

На думку політолога, від фіаско Порошенка виграє прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Поки президент втрачає контроль над Верховною Радою, прем’єр нарощує політичну вагу. Судіть самі. Гройсман підтримує дружні відносини з фракцією «Народний фронт». Також прем’єр знаходить спільну мову з іншими фракціями і групами та значною частиною депутатів БПП. Це дозволяє йому знаходити у Раді підтримку своїх ініціатив. У нього все добре, тоді як Порошенко стрімко втрачає свій вплив. Особливо після того, як депутати побачили, що у Раді є достатня кількість голосів для прийняття нормативно-правових актів без врахування інтересів Банкової», – зазначив він.

«Головний козир Гройсмана полягає в тому, що він залишився чи не єдиним політиком у країні, який здатний приймати важливі кадрові рішення. Справа в тому, що після фактичного розпаду коаліції жодна кандидатура на міністерські посади чи високі пости в інших державних установах не назбирає необхідної кількості голосів у Верховній Раді. Зате уряд, на який Гройсман має безпосередній вплив, має можливість призначати виконуючих обов’язки. А це дає право прем’єру призначати своїх людей на ключові посади у виконавчій владі. Так само політичним чи бізнес-колам тепер прийдеться звертатись до очільника уряду, аби пролобіювати призначення своїх кандидатів у важливому для них відомстві. Тому вже зараз можна констатувати, що діючий прем’єр стає найвпливовішим політиком в Україні», – резюмував політолог.

Материалы по теме: