ГПУ взялася за ще одну схему через шкоду ЗСУ на десятки мільйонів

Головне слідче управління Генпрокуратури з липня 2018 року розслідує розтрату коштів Міноборони службовцями державної компанії “Спецтехноекспорт” в особливо великих розмірах при закупівлі бойової техніки БМП – 1 за державним...

Головне слідче управління Генпрокуратури з липня 2018 року розслідує розтрату коштів Міноборони службовцями державної компанії “Спецтехноекспорт” в особливо великих розмірах при закупівлі бойової техніки БМП – 1 за державним оборонним замовленням.

При закупівлі вказаних бойових машин у кіпрської фірми PetraLink Limited на підставі контракту інтересам армії завдали шкоди на суму понад 50 мільйонів гривень. PetraLink Limited являє собою посередником, яка закупила техніку у чеської фірми Real Trade Praha a.s.

В березні цього року слідчі отримали від суду дозвіл на  вилучення контрактів та листування між всіма компаніями.

Схему PetraLink Limited описують наступним чином: “Тобто за кожну БМП міністерство переплачує $22,7 тис. Причому кіпріоти нічого додаткового з технікою не роблять”.

Кіпрську фірму очолює Володимир Петенко – син колишнього працівника “Спецтехноекспорту” і топ-менеджера “Укроборонсервісу” зі структури “Укроборонпрому”.

Держпідприємство “Спецтехноекспорт” є дочірнім для “Укрспецекспорт”, яку протягом періоду  2015-18 років очолював Павло Букін. Обидві входять в структуру концерну “Укроборонпром”.

Букін став відомий після розслідування сайту “Bihus.info”. Була мова про те, як оточення Петра Порошенка курує розкрадання в оборонній сфері, і обговорюють розподіл частки ласого шматку грошей у тому числі для Павла Букіна.

Материалы по теме: