Фірми зі спільним уповноваженим по накатаній схемі розіграли 200 тендерів

Пов’язані між ПП «Товарна база» і ТОВ «Продукти для всіх» після створення в минулому листопаді  зустрілися під час закупівель вже 205 разів і отримали замовлень на 30 млн грн....

Пов’язані між ПП «Товарна база» і ТОВ «Продукти для всіх» після створення в минулому листопаді  зустрілися під час закупівель вже 205 разів і отримали замовлень на 30 млн грн.

Про це пишуть «Наші гроші. Львів» з посиланням на аналіз даних системи «Прозорро».

Це вже третє покоління компаній-змовників, оскільки у 2017 році їм передували ПП «Галбізнес Груп» та ТОВ «Євро Фіш» (зустрілися разом 530 разів), а у 2018 році – ПП «Агропродовольча промислова компанія» і ПП «Захід Інвест Торг» (зустрілися разом понад 460 разів).

Минулоріч Антимонопольний комітет України оштрафував «Євро Фіш» та «Галбізнес Груп» на 1,36 млн грн. за спотворення результатів торгів, рішення щодо «Агропродовольча промислова компанія» і «Захід Інвест Торг» ще не має.

Тим часом новостворені фірми «Товарна база» і «Продукти для всіх» використовують аналогічну з попередниками поведінку: зазвичай одна з цих двох компаній пропонує значно нижчу ціну, а коли крім них на торги ніхто не подався і справа доходить до підписання договору, то дешевша фірма відмовляється, і таким чином перемога дістається дорожчій фірмі.

Наприклад, Територіальне медичне об’єднання МВС України по Львівській області 19 березня підписало договір на постачання яловичини та курятини на понад 313 тис грн. з «Продукти для всіх». Єдиним конкурентом виступило вже згадане «Товарна база», яке пропонувало товар на 89 тис грн. дешевше, однак відмовилося підписати договір «у зв’язку із складними економічними обставинами».

Таким чином м’ясо замовили у дорожчого учасника: яловичину (задня частина без кістки) по 192,84 грн/кг, куряче філе – по 120,96 грн. Водночас, на гуртовому ринку «Шувар» станом на 20 березня яловича шинка, шия та полядвиця коштували не дорожче 155 грн/кг, куряче філе – 93,9 грн/кг.

У рішеннях про створення і «Продукти для всіх», і «Товарна база» вказано, що уповноваженою особою на подання документів потрібно призначити Євгена Михайленка, видавши йому відповідні довіреності. В обох випадках у документах зробили ідентичну помилку в написанні по-батькові «Олександровичв».

Послугами цього ж юриста користувалася і пара «змовників» ПП «Галбізнес Груп» та ТОВ «Євро Фіш». «Товарна база» також вказує в документах адресу складу на у Малехові, на вул. Дороша, 20а, якою користувалися їх попередники.

Власниця та директорка «Товарної бази» 28-річна Іванна Довгунь у своєму профілі у Facebook зазначила, що раніше працювала в «Захід Інвест Торг». Щоправда, в довідці «Захід Інвест Торг» на нещодавньому тендері Довгунь досі вказана бухгалтером фірми.

«Товарна база» має спільних працівників із «Захід Інвест Торг» та «Агропродовольча промислова компанія Ю» остання має спільних працівників з «Продукти для всіх».

Крім того, експедитори «Продукти для всіх» і «Товарна база» користуються мобільними з номерами, які відрізняються лише однієї цифрою в кінці (4 та 5).

«Продукти для всіх» належать 29-річному Сергію Федині.

nashigroshi.org

Материалы по теме: